Сб. Лип 20th, 2024

У Голованівського району може бути новий герб і прапор?

Лип19,2021
У Голованівського району може бути новий герб і прапор?

У Голованівському районі підняли питання про створення нових символів укрупненого району.

Про це пишуть на сайті районної ради.

– Ряд депутатів районної ради пропонують змінити символіку району, тобто створити нові символи уже новоствореного Голованівського району, – йдеться в повідомленні.

Відповідно цим питанням займатиметься новий склад геральдичної комісії. Його мають затвердити на наступній сесії районної ради.

Нагадаємо, що в області у зв’язку з адміністративно-територіальною реформою замість 21 району створили 4 нові: Кропивницький, Олександрійський, Новоукраїнський, Голованівський. До складу Голованівського ввійшли такі колишні райони: Гайворонський, Благовіщенський, Вільшанський, Новоархангельський і Голованівський.

Довідка:

Герб і прапор Голованівського району, за матеріалами РДА

Герб Голованівського району має форму заокругленого щита з зображенням козацької шаблі на малиновому фоні в нижній частині. Герб поділено на дві половини горизонтальною смугою срібного (білого) кольору.

На увічнення в районному гербі звитяг землеробства – золоте три колосся, розміщене по всьому щиту, але переважно в верхній частині на зеленому фоні. Зелений фон символізує надію, радість та достаток. Малиновий – хоробрість, мужність, гідність.

В правому верхньому куті розміщено квадрат розбитий на дві різні частини з малиновим та жовтим кольорами – кольорами прапора Кіровоградської області, що символізує приналежність району до області.

Щит має золоту кайму. Герб обрамлений картушем. Внизу та обабіч  –   листя поширених на території району калини та дубу. У верхній частині картуша листя переходить в рослинний орнамент. Картуш виконано під колір деревини. Листя перевите синьою стрічкою, на якій вміщено девіз: “Благословенні мир і праця”.

Прапор виготовлений в тонах герба та української палітри. Прямокутне полотнище має співвідношення полів 2:3. В його структурі враховано особливості району. Полотнище обрамлене білими полосами по 1/8 від ширини прапора кожна (що символізує межиріччя Південного Бугу та Ятрані). В середині полотнища навпіл розміщені малиновий та зелені фони. А на відстані 1/8 ширини прапора від древка на малиновому фоні обрамлений золотий щит  –  герб Голованівського району.Related Post