Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію «Ситуація щодо дітей України», яка закликає країни-члени визнати геноцидом українського народу депортацію росією українських дітей.

Про це повідомив народний депутат ВРУ та голова комітету ПАРЄ з питань міграції, біженців та переміщених осіб Олексій Гончаренко.

«Важливий документ, який є ще одним кроком до покарання та настання відповідальності за злочини росіян проти українців. Викрадання наших дітей, незаконне вивезення, а також усиновлення в російські родини – це примусове знищення української ідентичності», – повідомив Гончаренко.

ПАРЄ

ПАРЄ (Парламентська асамблея Ради Європи) – це одна з двох асамблей, що входять до складу Ради Європи, іншою є Комітет міністрів. Рада Європи – це міжнародна міжурядова організація, що об’єднує країни Європи в галузі прав людини, правової допомоги та культурного співробітництва.

Основні функції ПАРЄ включають:

  1. Представництво національних парламентів: Представники обираються національними парламентами країн-членів Ради Європи. Кількість делегатів визначається відповідно до числа представників у національних парламентах.
  2. Обговорення та рекомендації: Займається обговоренням різних питань, пов’язаних з правами людини, демократією та правовими питаннями. Вона приймає резолюції та рекомендації, які адресовані країнам-членам Ради Європи.
  3. Співпраця з іншими організаціями: Співпрацює з іншими міжнародними організаціями та парламентськими асамблеями з метою підтримки демократії та прав людини.
  4. Моніторинг та оцінка: Може виконувати моніторинг та оцінку дотримання країнами-членами Ради Європи стандартів у галузі прав людини та демократії.
  5. Співпраця з громадянським суспільством: ПАРЄ може вести діалог із представниками громадянського суспільства, щоб забезпечити ширше представництво думок та інтересів.

За словами Гончаренка, рішення на підтримку резолюції було одностайним.