Пт. Чер 21st, 2024

Австрія підтримала створення спецтрибуналу з розслідування злочинів рф

АвстріяАвстрія

Австрія заявила про підтримку створення спеціального трибуналу для розслідування злочинів російських агресорів в Україні.

Про це заявила міністерка юстиції Австрії Альма Задіч на Варшавському безпековому форумі

У перших числах липня Парламентська асамблея ОБСЄ схвалила резолюцію щодо створення спецтрибуналу для притягнення росії до відповідальності за скоєні в Україні воєнні злочини. Над створенням спеціального трибуналу працюють тридцять сім країн.

За словами Задіча, Австрія підтримувала Міжнародний кримінальний суд (МКС) від самого початку, як кадрово, так і фінансово. Він зазначив, що його країна чітко підтримує створення спецтрибуналу для рф.

За словами члена комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федора Веніславського, міжнародний спецтрибунал може запрацювати вже наступного року.

Міжнародний кримінальний суд (МКС)

Міжнародний кримінальний суд (МКС) — це міжнародний судовий орган, створений для розгляду важких злочинів, таких як військові злочини, злочини проти людяності та злочини агресії. МКС був створений з метою забезпечення судового переслідування осіб, які винні у цих серйозних злочинах, і сприяння приведенню їх перед судом. Основні характеристики МКС включають:

  1. Незалежність: МКС має статус незалежного міжнародного суду, що не підпорядкований жодній країні чи міжнародній організації.
  2. Юрисдикція над серйозними злочинами: МКС розглядає злочини проти людяності, військові злочини, злочини в рамках конфліктів збройних сил і злочини агресії.
  3. Судова процедура: МКС здійснює судовий розгляд, дотримуючись принципів справедливого судочинства і забезпечуючи права обвинувачених та жертв.
  4. Розгляд справ і інкримінація: МКС розглядає справи на основі інкримінацій, які висуває Головний прокурор МКС після проведення попереднього розслідування.
  5. Засудження та покарання: Якщо обвинувачений визнаний винним, МКС може винести вирок та визначити покарання.
  6. Співпраця з країнами: Для забезпечення своєї діяльності, МКС може взаємодіяти з країнами, що мають обов’язкову юрисдикцію та зобов’язані виконувати рішення суду.

МКС є важливим інструментом міжнародного права для забезпечення відповідальності за серйозні порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права. Важливо зауважити, що не всі країни стали членами МКС, і рівень підтримки і співпраці з цим судом може варіювати від країни до країни.Related Post