Чт. Тра 23rd, 2024

Парламент Туреччини схвалив вступ Швеції до НАТО

НАТОНАТО

Великі національні збори Туреччини ввечері двадцять трет’ого січня після кількагодинних дебатів схвалили ратифікацію протоколу про вступ Швеції до НАТО.

Про це повідомляє SVT.

З-поміж 346 депутатів Туреччини вступ країни в Альянс підтримали 287, ще 35 проголосували проти, решта – утрималась.

Тепер для остаточної ратифікації протоколу про вступ Швеції в Альянс свій підпис під рішенням парламенту має поставити президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Це формальна процедура, але невідомо, коли вона відбудеться.

НАТО

НАТО (Північноатлантичний альянс) — це міжнародна політико-військова організація, заснована на Сіворчатому договорі 4 квітня 1949 року. Основна мета Альянсу полягає в колективній обороні своїх членів у випадку збройної агресії та співпраці у сфері політики та безпеки.

Деякі ключові аспекти:

  1. Члени: НАТО складається з країн-членів, які зобов’язалися надавати взаємну допомогу у випадку нападу на одного з них. На сьогоднішній день у складі НАТО 30 членів.
  2. Статут колективної оборони: Основна ідея, закладена в Сіворчатому договорі, полягає в тому, що напад на одну членську країну розглядається як напад на всіх, і інші члени повинні прийти на допомогу.
  3. Місії та операції: Альянс здійснює різноманітні місії та операції, включаючи миротворчі, стабілізаційні, антитерористичні та інші заходи для забезпечення безпеки та стабільності.
  4. Партнерство: Організація співпрацює з рядом партнерів та міжнародних організацій для вирішення глобальних проблем безпеки.
  5. Політична консультація: Члени Альянсу регулярно консультуються між собою на політичному рівні, обговорюючи актуальні питання та вирішуючи стратегічні аспекти безпеки.
  6. Трансатлантичний зв’язок: Організація заснована на принципі трансатлантичного зв’язку, що означає зближення інтересів країн Європи та Північної Америки у сферах безпеки та оборони.
  7. Взаємодія з іншими міжнародними організаціями: НАТО співпрацює з іншими організаціями, такими як ООН, Європейська Союз, для вирішення глобальних викликів.

Ситуація та діяльність НАТО можуть змінюватися відповідно до поточних подій та рішень.Related Post