Вища рада правосуддя (ВРП) дала згоду на тримання під вартою 4 суддів Київського апеляційного суду. Мова йде про В’ячеслава Дзюбіна, Ігоря Паленика, Віктора Глиняного та Юрія Сливу.

Про це повідомляє Вища рада правосуддя.

Що вирішила ВРП

Зазначимо, що суддів підозрюють в отриманні хабаря за скасування арешту майна в справі колишнього керівника “Мотор Січ” В’ячеслава Богуслаєва.

Тож сьогодні ВРП погодила клопотання заступника Генерального прокурора. Рішення про дозвіл на арешт стосовно всіх чотирьох суддів підтримали одноголосно усі присутні на засіданні ВРП – 15 членів.

Наступний крок – клопотання про застосування відповідного запобіжного заходу буде подане до Вищого антикорупційного суду. Протягом 3 діб питання мають розглянути.

Вища рада правосуддя

Це орган, який може мати різні функції та повноваження в залежності від країни чи юрисдикції. Термін може використовуватися для опису різних судових органів чи вищих юридичних інстанцій у різних правових системах.

Хабар

Це неправомірне вигідне винагородження або подарунок, яке надається комусь з метою отримання певних переваг чи послуг. Така практика є незаконною в багатьох країнах і порушує етичні та правові норми.

Хабар може виявлятися в різних формах, таких як гроші, подарунки, послуги або будь-які інші неправомірні блага, які передаються особі з метою впливати на її рішення або дії. Вона може стосуватися різних сфер життя, включаючи бізнес, політику, правосуддя, адміністративні послуги та інше.

Боротьба з корупцією є важливим аспектом правових систем та етичних стандартів, оскільки ці практики можуть має шкідливий вплив на суспільство, ведуть до неправомірних переваг, порушують принципи справедливості та порочать довіру до інституцій.