Банки почали масово блокувати картки українців на законних підставах. Економіст Олександр Охріменко у коментарі ГолосUA пояснює чому.

“Українці кожні три роки повинні надавати банку свої дані, тому що згідно з вимогою фінмоніторингу, фінустанови зобов’язані проводити верифікацію клієнтів. Тобто раз в три роки, громадяни, у яких є рахунок в тому чи іншому банку повинні туди прийти і принести паспорт і індикаційний код. Таким чином підтвердити, що саме він є власником картки і користується нею легально. Незважаючи на це, маса людей відмовляються приходити в банк“, – розповів Охріменко.

У березні цього року банкам, за інструкцією Нацбанку, дозволили блокувати картки українців, які відмовляються пройти верифікацію.

“Якщо людина прийде в банк, принесе паспорт і код, то його картка автоматично буде розблокована”, – пояснює економіст.

Юристи стверджують, що такі дії банку можна оскаржити в суді, але в більшості випадків воно того не варто.

Вечірній Київhttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/06/Banky-pochaly-masovo-blokuvaty-kartky-ukrayintsiv.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/06/Banky-pochaly-masovo-blokuvaty-kartky-ukrayintsiv-150x150.jpgKievTimeВладаЕкономікаПодіїСуспільствобанки,блокування картокБанки почали масово блокувати картки українців на законних підставах. Економіст Олександр Охріменко у коментарі ГолосUA пояснює чому. 'Українці кожні три роки повинні надавати банку свої дані, тому що згідно з вимогою фінмоніторингу, фінустанови зобов’язані проводити верифікацію клієнтів. Тобто раз в три роки, громадяни, у яких є рахунок в тому чи...| Київської області та України | Kiev Time