Сб. Лип 20th, 2024

Міноборони повернуло на Prozorro закупівлю харчів для військових

Оборонні закупівлі за напрямом ресурсного забезпечення, зокрема харчування та речового забезпечення, повернулися на Prozorro. Про це міністр оборони України Олексій Резніков заявив під час пресконференції.

Міністр оборони відзначив, що така практика буде поширена на інші види закупівель Міністерства, що не підпадають під обмеження, передбачені правовим режимом воєнного стану.

«Чинне законодавство не зобов’язує Міністерство оборони закуповувати будь-що для Збройних Сил України через систему Prozorro. На конкурентних засадах, але тільки в закритому режимі, тому що цього вимагає правовий режим воєнного стану. Але ми проаналізували законодавство. Побачили, що за напрямом ресурсного забезпечення, наприклад, харчування, одяг, і так далі – ми можемо навіть під час воєнного стану вийти на більш прозорі і зрозумілі конкурентні платформи», — наголосив Резніков.

Відомо, що Міноборони повернулося на Prozorro і вже провело закупівлю послуги з харчування для ЗСУ.
Міністр позитивно оцінив такий крок і сподівається, що відомство буде рухатися у цьому напрямку по всіх інших видах закупівель, які не передбачають режиму секретності чи режиму «Таємно».

На початку 2023 року українські журналісти опублікували розслідування, у якому звинувачували Міноборони у розкраданні коштів на закупівлях харчів для ЗСУ. Йшлося про закупівлю яєць по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині була у три рази меншою. Через скандал керівництво Міноборони викликали на засідання комітету Верховної ради з питань національної безпеки оборони та розвідки.Related Post