Потужність німецького Gigafactory Tesla у Грюнхайді неподалік Берліна має бути подвоєна — не лише для електромобілів, а й для акумуляторів. Про це йдеться в прес-релізі Міністерства навколишнього середовища Бранденбурга. Документи, представлені Tesla, та коментарі влади з цього приводу мають бути оприлюднені наступного тижня. Так було до затвердження поточної фази Gigafactory. Але цього разу Тесла, мабуть, хоче по-іншому підійти до складного процесу.

За темою: де в Українї можна купити Теслу?

Tesla хоче подати заявку на часткові дозволи

В даний час для німецького Gigafactory затверджено потужність 500 000 електромобілів на рік. За даними Tesla, вперше в березні цього року було вироблено 5000 Тесла Model Y за один тиждень, що відповідає приблизно половині допустимого річного значення. Також частиною першого дозволу було виробництво 50 гігават-годин акумуляторів у додатковій будівлі. За словами міністра економіки Бранденбурга, у лютому там було багато активності; проте виробництво цілих батарей 4680, як повідомляється, було відкладено на користь більшої кількості в США.
Проте, згідно з заявою Міністерства навколишнього середовища, Tesla також подала заявку на подвоєння «виробничої потужності зі зберігання акумуляторів» до 100 гігават-годин для другої фази Gigafactory. Ця частина нового плану ще була широко відома. Район Одер-Шпрее вже повідомив наприкінці 2022 року, що Tesla хотіла подати заявку на подвоєння потужності електромобілів у Грюнхайді до 1 мільйона на рік, і в березні цього року влада підтвердила, що заявку на початковий частковий дозвіл було розглянуто.

За темою: придбати Тесла Model 3 в Києві легко тут!

Звучало так, ніби Тесла знову хоче діяти, як і на першому етапі: із загальною заявкою, остаточне схвалення якої залишається відкритим протягом тривалого часу, тоді як робота поступово завершується на основі попередніх погоджень та власного демонтажу. Однак цього разу натомість планується «подати заявку на проект у кілька етапів часткового затвердження», як пише міністерство.

«Значна економія часу» для Gigafactory?

У «Інструкціях з реалізації», що додаються, від федерально-державної робочої групи з прискорення процедур пояснюється, що ця процедура має переваги для обох сторін. У разі часткового затвердження заявник повинен спочатку надати повні документи лише для відповідного розділу, а не для всього проекту; таким чином, докладні зміни досі можуть бути включені до пізніших часткових додатків. Влада повинна отримати вигоду з того, що вони беруть участь у плануванні на ранній стадії. Загалом «можлива значна економія часу на проекті».