Вт. Тра 21st, 2024

В Україні ліквідували ДАБІ

Ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції в Україні завершено. Роботу припинили всі 24 територіальні органи ДАБІ, а також закрито 5 тис. 420 виконавчих проваджень у судових справах, повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

“Поставили крапку в існуванні однієї з найкорумпованіших державних структур в історії незалежної України. За підрахунками експертів, корупція в будівельній сфері, спричинена протиправними діями ДАБІ, могла щорічно становити не менше 3 мільярдів гривень. Від цього страждали як замовники будівництва та підрядники, так і громадяни, які планували придбати житло”, – зазначив віце-прем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

За його словами, зараз реалізується “масштабна реформа містобудування”, в центрі якої – цифровізація документів та автоматизація процесів. Метою є максимальна мінімізація людського фактору, аби учасники будівельного процесу могли онлайн подати необхідні документи та перевірити статус їх розгляду.

“Паралельно працюємо над тим, щоб нова система була відкритою та прозорою. Аби до неї мали доступ не тільки контролюючі або правоохоронні органи, але й представники громадськості”, – додав Кубраков.

Всі документи ДАБІ передані на зберігання в Центральний державний архів вищих органів влади та управління України.

Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд з вересня 2021 року здійснює Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ).Related Post