Минулого року в Австрії втричі зросла кількість заявок на отримання притулку, що зробило її країною ЄС з найрізкішим зростанням у всьому блоці, йдеться у звіті Європейської комісії, який потрапив у розпорядження видання Die Welt, з посиланням на EurActiv.

У 2022 році в Європейському Союзі 923 991 особа подала прохання про надання притулку, що в середньому майже вдвічі більше порівняно з попереднім роком. Більшість заявників – вихідці з Сирії, за ними йдуть Афганістан, Туреччина, Венесуела і Колумбія.

“Німеччина, Франція, Іспанія та Австрія є основними країнами призначення для шукачів притулку, в той час як Угорщина, де було зареєстровано лише 46 запитів, отримала найменше заявок. Австрія, яка постійно попереджає про сплеск нелегальної міграції, наклала вето на вступ Румунії і Болгарії до Шенгенської зони через побоювання, що ці дві країни не зможуть здійснювати достатній прикордонний контроль, щоб зупинити легальну міграцію”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що у понеділок канцлер Австрії Карл Нехаммер вирушить до болгарсько-турецького кордону, щоб оцінити ситуацію, яка там склалася. Напередодні своєї поїздки Нехаммер закликав Європейську комісію діяти і зміцнити європейський кордон. Він наголосив на своїй “повній підтримці Болгарії та Румунії” і зажадав “конкретних дій з боку Єврокомісії для посилення управління зовнішніми кордонами”.

“Болгарія повинна бути в змозі створити таку ж потужну прикордонну службу, як у Греції. Для цього повинні бути виділені необхідні кошти з бюджету ЄС”, – заявив Нехаммер у суботній заяві.

“Окрім шукачів притулку, близько п’яти мільйонів українців подали заявки на так званий “тимчасовий захист”, що дозволяє їм негайно отримати дозвіл на проживання і дає право на роботу в ЄС”, – йдеться в повідомленні.https://kievtime.com/wp-content/uploads/2023/01/e00ffc1d18705cbc3d163e185cfc358a687f7b55.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2023/01/e00ffc1d18705cbc3d163e185cfc358a687f7b55-150x150.jpgadminЗа рубежомАвстрія,ЄС,притулокМинулого року в Австрії втричі зросла кількість заявок на отримання притулку, що зробило її країною ЄС з найрізкішим зростанням у всьому блоці, йдеться у звіті Європейської комісії, який потрапив у розпорядження видання Die Welt, з посиланням на EurActiv. У 2022 році в Європейському Союзі 923 991 особа подала прохання про надання притулку,...| Київської області та України | Kiev Time