Дванадцятого лютого 2024 року міністерка енергетики (Австрія) Леонора Гевесслер оголосила про намір країни розірвати довгостроковий контракт з “Газпромом” на постачання газу.

Це рішення було прийнято на тлі високих цін на імпорт газу з росії, а також через політичну ситуацію, що склалася внаслідок вторгнення рф в Україну.

Контракт між OMV та “Газпромом” був підписаний у 1968 році і діє до 2040 року. За умовами цього контракту, OMV зобов’язана щорічно купувати у “Газпрому” 2 млрд кубометрів газу.

Розірвання контракту може мати значні наслідки для Австрії.

  • По-перше, країні доведеться знайти альтернативні джерела постачання газу.
  • По-друге, це може призвести до зростання цін на газ для австрійських споживачів.

Однак, австрійська влада заявляє, що готова до цих наслідків.

Уряд країни вже веде переговори з іншими постачальниками газу, такими як Норвегія, Катар та Азербайджан.

Крім того, Австрія інвестує в розвиток відновлюваних джерел енергії, щоб зменшити свою залежність від імпортного газу.

Це може призвести до значного скорочення доходів росії від експорту енергоресурсів, що, в свою чергу, може негативно вплинути на її економіку.

Допомога Україні від Австрії під час війни

Австрія, як і інші країни ЄС, надає Україні допомогу під час війни з росією.

Допомога Австрії Україні включає:

  • Фінансова допомога: Австрія виділила Україні понад 200 млн євро фінансової допомоги. Ці кошти використовуються для підтримки української економіки, армії та гуманітарних потреб.
  • Гуманітарна допомога: Австрія надала Україні гуманітарну допомогу на суму понад 50 млн євро. Ця допомога включає продукти харчування, медикаменти, одяг та інші необхідні речі.
  • Військова допомога: Австрія не надає Україні летальної зброї, але надає їй бронежилети, каски та інші військові матеріали.
  • Прийняття біженців: Австрія прийняла понад 80 000 українських біженців, які змушені були залишити свої домівки через війну.

Це рішення Австрії є ще одним кроком до ізоляції росії на світовому енергетичному ринку. Інші європейські країни також розглядають можливість розірвання контрактів на постачання газу з росії.