Сб. Кві 27th, 2024

В Україні помітно подорожчали майже всі молочні продукти

Молочні продуктиМолочні продукти

В Україні подорожчали майже всі молочні продукти, порівняно з тим самим періодом минулого року. Не подорожчав лише питний йогурт.

Про це свідчать результати моніторингу Асоціації виробників молока (АВМ), проведеного у вересні.

У жовтні ціни на молочні продукти також будуть зростати.

Ціни

Молоко пастеризоване жирністю 2,5% наприкінці вересня коштувало 40,45 грн за кг, а це на 29 коп. (+0,72%) більше у порівнянні з попереднім місяцем та на 2,82 грн (+7%) більше, ніж у 2022 році.

Кефір жирністю 2,5% у різній тарі в середньому коштує 50,91 грн. за кг, що на 15 коп. (+0,30%) дорожче, ніж у вересні поточного року, та на 1,61 грн (+3,16%) дорожче, ніж рівно рік тому.

Щодо сметани. Цей продукт жирністю 15% у різній тарі наприкінці вересня в середньому коштував 110,73 грн за кг, що на сім коп. (0,06%) менше порівняно з попереднім місяцем. Порівняно з минулим роком сметана подорожчала на 17,67 грн. (+16%).

Вершкове масло жирністю від 72,5 до 73% вітчизняного виробництва в середньому коштує 350,09 грн. за кг. А це на 64 коп. (+0,18%) дорожче, ніж наприкінці серпня та на 52,05 грн (+14,87%) дорожче, ніж торік.

АВМ припускає, що ймовірними причинами подорожчання майже всіх молочних продуктів є ​​зростання витрат переробних підприємств на електроенергію, паливо та логістику, зростання закупівельних цін на сировину внаслідок скорочення її виробництва через сильну спеку, яка була у липні-серпні цього року. Ще причина – це скорочення поголів’я корів після повномасштабного вторгнення росії до України.

АВМ

Асоціація виробників молока (АВМ) є галузевою асоціацією, яка об’єднує виробників молока та інших учасників молочного ринку для спільного сприяння розвитку та захисту інтересів галузі. Такі асоціації зазвичай займаються різними аспектами, пов’язаними з виробництвом, переробкою та реалізацією молока та молочних продуктів.

Зазвичай ці організації можуть виконувати такі функції:

  1. Лобіювання і захист інтересів: Асоціація може представляти інтереси своїх членів перед урядовими органами і регулюючими органами з метою забезпечення сприятливого регулювання та законодавства для галузі молока.
  2. Підтримка якості і стандартів: АВМ може сприяти встановленню і виконанню якісних стандартів для молока та молочних продуктів.
  3. Розробка та надання інформації: Організація може займатися розробкою досліджень, надавати інформацію та консультації членам щодо кращих практик у виробництві, маркетингу та інших аспектах галузі.
  4. Проведення навчальних заходів і семінарів: АВМ може організовувати навчальні заходи, семінари та конференції для підвищення кваліфікації своїх членів і обміну досвідом.
  5. Забезпечення ринкової інформацією: Організація може збирати та поширювати ринкову інформацію, яка корисна для виробників молока.
  6. Спільні маркетингові ініціативи: АВМ може організовувати спільні маркетингові кампанії для підвищення відомості та продажу молочних продуктів.

Асоціації виробників молока можуть бути національними, регіональними або місцевими, і їх функції можуть змінюватися в залежності від географічного масштабу та завдань.



Related Post