Сб. Лип 13th, 2024

ООН назвала нового координатора чорноморської зернової ініціативи

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш 28 грудня призначив кувейтського віце-адмірала у відставці Абдулла Абдул Самад Дашті координатором Чорноморської зернової ініціативи для управління вантажами українського зерна.

Про це повідомляє видання “Вільна Європа“.

Самад Дашті допомагатиме координувати 5-місячну операцію Туреччини, України, Росії та Організації Об’єднаних Націй, щоб забезпечити безпечне надходження вантажів зерна, олійних культур, добрив та іншої сільськогосподарської продукції на світовий ринок.

Україна, ООН, Туреччина та росія підписали 22 липня угоду (Україна і РФ окремо) на 120 днів, спрямовану на забезпечення безпечного проходу суден, що заходять та виходять із трьох українських чорноморських портів (“Одеса”, “Чорноморськ”, “Південний”), які були заблоковані РФ після вторгнення 24 лютого.

Україна та росія є великими експортерами зерна, і блокада портів затримала в країні десятки мільйонів тонн зернових. Перше судно з зерном у межах угоди вийшло з порту Одеси 1 серпня. Перше судно для завантаження вперше з 24 лютого зайшло в порт на Одещині 6 серпня. Тож, коридор запрацював в обидва боки.Related Post