Ср. Лип 24th, 2024

Євросоюз підтримає Україну на Генасамблеї ООН та закликатиме до реформи Радбезу

Жозеп БоррельЖозеп Боррель
Наступного тижня на Генасамблеї Організації об’єднаних націй ЄС скористається нагодою, аби ще раз наголосити на непохитній підтримці України та на необхідності реформування Ради Безпеки, рішення якої блокуються рф.

Про це у блозі на сайті Європейської служби зовнішніх дій повідомив Високий представник ЄС Жозеп Боррель.

Він зазначив, що цей тиждень припадає на критичний момент для світової та багатосторонньої системи. Боррель наголосив, що агресивною війною росія “топче” Статут ООН.

За словами Борреля, аби відновити унікальну легітимність ООН, терміново необхідно «зробити Раду Безпеки більш представницькою, для відображення змін, що відбулися у світі, зокрема, надати голос Африці».

Він зауважив, що агресивна війна рф проти України, яка прийшла «на плечах» пандемії коронавірусу, спрямована проти головної світової житниці. Ця війна залишається найбільшою загрозою для глобальної продовольчої безпеки, надалі поглиблює глобальну кризу здорожчання життя. Це вражає всі країни світу, особливо – найслабкіші та найбідніші з них.

У серпні минулого року Організація об’єднаних націй відіграла вирішальну роль у зменшенні гостроти проблеми, започаткувавши Чорноморську зернову ініціативу. Але у липні 2023 рф вирішила відмовитися від цієї домовленості. Євросоюз має намір обговорити з генеральним секретарем ООН Гутеррешем шляхи та засоби, як оживити цю угоду.

ООН

Організація Об’єднаних Націй (ООН) – це міжнародна міжурядова організація, створена для співпраці між країнами та розв’язання спільних проблем та конфліктів у світі. ООН була заснована 24 жовтня 1945 року після завершення Другої світової війни і є найбільшою і найвпливовішою міжнародною організацією на світовому рівні. ООН має свою головну установу, що розташована в Нью-Йорку, і включає в себе численні спеціалізовані агентства, програми та органи.

Основні цілі та завдання ООН включають:

  1. Збереження миру і безпеки. ООН займається міжнародною безпекою, миротворчістю і розв’язанням конфліктів, сприяючи мирному вирішенню суперечок між країнами.
  2. Захист прав людини. ООН підтримує та просуває права людини на світовому рівні, борючись з дискримінацією та порушеннями прав.
  3. Розвиток. ООН працює над покращенням соціального і економічного розвитку країн, зменшенням бідності та підвищенням якості життя населення.
  4. Гуманітарна допомога. ООН забезпечує гуманітарну допомогу в разі натуральних катастроф, конфліктів і інших надзвичайних ситуацій.
  5. Співпраця в глобальних питаннях. ООН об’єднує країни для спільного розв’язання глобальних проблем, таких як зміна клімату, пандемії, міграція та інші.Related Post