Єврокомісія домовилася з Pfizer і ще кількома компаніями про резервування потужностей для виготовлення до 325 млн вакцин на рік на випадок майбутньої пандемії.

Про це пише Reuters.

Угода охоплює мРНК, векторні та білкові вакцини та не стосується чинних угод щодо вакцини від COVID-19 між ЄС і виробниками вакцин, включаючи Pfizer.

У Єврокомісії зазначили, що пандемія коронавірусу показала необхідність кращої підготовки ​​до майбутніх надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я.

Угода гарантує, що компанії готові “реагувати на кризу”, підтримуючи свої потужності в актуальному стані та контролюючи свої ланцюжки поставок, “включаючи накопичення, якщо це необхідно”, заявила Єврокомісія. Якщо буде оголошено нову надзвичайну ситуацію у сфері охорони здоров’я, компанії “швидко почнуть виробництво”.

Але активісти щодо справедливості вакцин заявили, що ЄС ризикує повторити те, що Всесвітня організація охорони здоров’я назвала “вакцинальним апартеїдом” під час COVID-19. Йдеться про те, що країни, що розвиваються, були відправлені в кінець черги за вакцинами, а розвинені країни мали їх надлишок.