Чт. Тра 23rd, 2024

Ціни на продукти в Україні знов стали вищими

Ціни на продуктиЦіни на продукти

В Україні ціни на продукти злетіли. Так, наприклад, подорожчали сливи. На сьогодні кілограм цього фрукту коштує в середньому вісімнадцять гривень, що на дві гривні перевищує торішню ціну в 16 грн.

Про це розповів радник директора з питань агропромислового комплексу оптового ринку сільськогосподарської продукції Шувар Іван Стефанишин.

Він наголосив, що головна причина чому ціни на проукти злетіли – це проблема зі збиранням урожаю.

За його словами, врожай 2023 року досить високий,але не вистачає робочої сили, щоб його зібрати. Тому і ціни злетіли.

Стефанишин розповів, що зараз середня ціна на сливу – вісімнадцять гривень за кілограм, а це, в свою чергу, на 2 гривні більше, ніж у 2022 році. Ціни на продукти зростати почали двадцять першого вересня.

Зазначимо

Подорожчала не тільки слива, а практично всі продукти харчування. За рік ціни зросли майже на 7,7 відсотків. Але лідер – це яйця (вони подорожчали на 35,4 відсотка одразу).

Також змінилися у ціні наступні продукти:

 • риба та продукти з риби – на 13,7 відсотків;
 • фрукти – на 14,3 відсотків;
 • сир – на одинадцять відсотків;
 • олія та молоко – на 10,8 відсотків;
 • хліб – на 9,6 відсотків.

А ось макаронні вироби зросли тільки на 3,7 відсотка.

Втім, деякі позиції подешевшали. Таких одразу 3:

 • овочі втратили у вартості 25,7%;
 • соняшникова олія – 6,4%;
 • хлібопродукти – 0,4%.

Сільськогосподарська продукція

Сільськогосподарська продукція – це продукти, які вирощуються або виробляються на сільськогосподарських фермах та підприємствах з метою харчування або використання в промисловості.

Ось кілька загальних категорій сільськогосподарської продукції:

 1. Рослинна продукція: Це включає в себе культури, які вирощуються для їжі та промислового використання. До них входять зернові (пшениця, кукурудза, рис), олійні культури (соняшник, соя, рапс), овочі, фрукти, горіхи, цукрова тростина, бавовна та інші.
 2. Рибна продукція: Сільське господарство також може включати в себе рибальство, де риба та інші водні організми виловлюються для споживання.
 3. Продукція сільськогосподарського сектору: Це продукти та матеріали, які виробляються на фермах, але використовуються у промисловому виробництві. Наприклад, це може бути солома для виробництва паперу або бавовна для текстильної промисловості.


Related Post