Чт. Тра 23rd, 2024

Існує ймовірність, що протягом квітня в Украні зменшаться ціни на бензин у межах однієї гривні.

Про це повідомив експерт ринку нафтопродуктів Сергій Куюн в ефірі телеканалу “112 Україна”.

“Насправді ми бачимо, що у цьому році, в цю зимову кризу, особливо січень-лютий, ціни зросли, то по суті до березня вони повернулися на свій колишній рівень. Що стосується квітня, дійсно, ми бачимо сприятливу ситуацію, думаю, є потенціал зниження цін десь в районі однієї гривні протягом квітня. Якщо, знову-таки, не буде ніяких сюрпризів у світі, ніяких сюрпризів з гривнею”, – сказав він.

При цьому Куюн підкреслює, що є певні ризики.

“Наприклад, сьогодні на паливному ринку говорять зовсім не про ціни, а про те, що є дуже тривожний сигнал, зокрема, найбільший гравець ринку, група “Приват”, що володіє Кременчуцьким нафтопереробним заводом, ініціює введення обмеження на імпорт нафтопродуктів, це введення квот, мита, що, у тому числі призведе до створення монопольної ситуації на ринку і тим самим, взагалі, нерегульованим, непрогнозованим зростанням цін вже з 1 травня”, – сказав він.

За словами експерта, група “Приват” наполягає, що вже з 1 травня необхідно вводити обмеження щодо поставок імпортного пального. Однак, як будуть далі розвиватися події, складно спрогнозувати.

Куюн пояснив, що такі обмеження, як правило, вводить міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі. Але існує можливість запровадження таких “попередніх заходів” без якого-небудь розслідування і розгляду пропозиції. А потім комісія рік, два або три розглядає ці заяви.

“Сьогодні такий цікавий період, коли ми всі вже вступили в новий передвиборчий етап, коли чиновники і політики починають хитатися з боку в бік. Хтось вже розуміє, що, мабуть, не залишиться. І ось дуже хороший момент, коли приймаються цікаві комерційні пропозиції з боку. І ось тут, як раз, така пропозиція від найбільшого гравця може надійти”, – підсумував експерт.Related Post