У столиці (Подільський район) захисники озера Синє, яке стрімко обміліло, давно чекали на відповідь від влади Києва. І, нарешті, отримали її. Відбулася зустріч із небайдужими мешканцями Виноградаря, під час якої чиновники запевнили, що буде підписано розподіл бюджету, який передбачає виділення коштів на розчищення озера та наповнення його водою.

Про це на своєї сторінці у Фейсбуці повідомив активіст та захисник озера Синє Юрій Андреєв.

Андреєв повідомив, що місцева громада була вкрай активна, тому Голова КМВА зрозумів, що питання озера Синє “на часі”.
Він також підкресив, що місцевим розповіли про КП “Плесо”, у якому є розроблений фахівцями проєкт по врятуванню озера.
Цей проєкт передбачає розчистку озера на глибину п’ять метрів, а також відновлення його “гідрологічного режиму через відкриття підземних джерел й наповнення водою природним шляхом”.

Відомо, що роботи з відновлення озера були заплановані ще на 2022 рік, але не здійснилися через напад рф. У травні 2023 року депутати Києва на сесії підтримали Перелік природоохоронних заходів. Перший пункт – це розчистка озера Синє.

Андреєв зазначив, що вже підготовлений проєкт Розпорядження КМВА про розподіл коштів природоохоронного фонду, який передбачає виділення тридцяти п’яти мільйонів гривень на відновлення озера Синє. Вже 1.5 місяці документи знаходяться на підписі у очільника КМВА.

Також Андреєв розповів, що надіється, що вже наступного тижня будуть підписи, та вже до кінця 2023 року будуть проведені роботи по порятунку озера Синє.

Зазначимо

Мешканці району Виноградар вже давно висловлювали тривогу щодо стану свого улюбленого озера Синє. Всі рішення та розпорядження влади Києва, начебто, були готові, але нічого не робилося. Мешканці кажуть, що в них є думка щодо навмисного знищення озера під чергову забудову.