Під час карантину кількість донорів значно зменшилася. Саме тому Київській обласний центр служби крові, який розташований у Білій Церкві,  просить людей, які не мають проблем зі здоров’ям по можливості здавати свою кров.

Чому саме зараз потрібні донори?

Центр крові на своїй сторінці у фейсбуці повідомляє, що потреба у  крові дуже висока. У зв’язку з карантинними обмеженнями донори стали менше звертатися до центру.
«Щодня пацієнтам лікарень м. Білої Церкви необхідні компоненти донорської крові, основними групами пацієнтів є люди з травмами, вагітні та породіллі, онкологічні хворі, діти та пацієнти хірургічного профілю. Донорська кров – безцінна, оскільки немає синтетичних аналогів у світі. У зв’язку з карантинними заходами зараз гостро стоїть питання забезпечення компонентами донорської крові пацієнтів.» – йдеться у повідомленні.

Хто може стати донором крові?

Стати донором може людина, якій виповнилось 18 років та яка має вагу не менше 50 кілограмів. Перед здачею крові вимірюють тиск, температуру та проводять анкетування.

Незалежно від давності захворювання та результатів лікування, донорами крові не можуть бути з наступними протипоказаннями: люди із СНІД, носійство ВІЛ-інфекції, сифіліс вроджений або набутий, вірусні гепатити, позитивний результат дослідження на маркери вірусних гепатитів, усі форми туберкульозу, бруцельоз, сипний тиф, туляремія, лепра, хвороба Крейтцфельдта-Якоба, ехінококкоз, токсоплазмоз, філяріатоз, ришта, лейшманіоз.

Зі списком протипоказів можна ознайомитися детальніше на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Як підготуватися до здачі крові?

За три дні до здачі крові не приймати анальгетики та аспірин, а також ліки, які їх містять.
Напередодні не вживати жирної, смаженої та молочної їжі. Протягом двох діб не пити алкоголь та не палити протягом двох годин до здачі.
Добре виспатися та поснідати, випити солодкого чаю. А також має пройти рік, якщо ви робили татуювання.

Що робити після здачі крові?

Відпочити, добре поїсти та випити солодкий чай. Протягом двох діб опісля потрібно регулярно харчуватися та пити багато води. А впродовж 12 годин бажано уникати фізичних навантажень. У день здачі крові дається звільнення від роботи.

Як часто можна здавати кров?

Повторно кров можна здати за 2 місяці .
Прийом донорів відбувається за адресою: Біла Церква, бул. Олександрійський, 171. При собі необідно мати паспорт та ідентифікаційний код.KievБіла ЦеркваКиївська областьПодіїСуспільствоБіла Церква,донорство,Київська областьПід час карантину кількість донорів значно зменшилася. Саме тому Київській обласний центр служби крові, який розташований у Білій Церкві,  просить людей, які не мають проблем зі здоров'ям по можливості здавати свою кров. Чому саме зараз потрібні донори? Центр крові на своїй сторінці у фейсбуці повідомляє, що потреба у  крові дуже...| Київської області та України | Kiev Time