У КМДА відповіли на маніпулятивні закиди від деяких посадових осіб та «експертів» щодо стану мостів у столиці.

«У 5-му технічному стані знаходяться 2 позакласні мости у столиці. Міст Патона 2 роки тому місто передало для ремонту у проект «Велике будівництво». Однак влада міста не залишає цей об’єкт поза увагою і регулярно обстежує, здійснюють критично важливі ремонтні роботи, щоб підтримувати його в робочому стані», — йдеться у повідомленні Департаменту транспортної інфраструктури.

У КМДА повідомили, що також в аварійному стані знаходиться міст Метро. Його конструкція за радянських часів була експериментальною, таких мостів було лише кілька в СРСР. І сьогодні залишився єдиний лише у Києві. Інші такі мости розібрали.

За оцінками європейських фахівців, перебудувати Міст Метро коштує щонайменше 500 млн євро.

До війни розроблявся проект та обговорювалося фінансування об’єкту із залученням експертів ЄБРР. Війна цю співпрацю поставила на паузу.

Але місто розробляє проект першочергових протиаварійних робіт та планує розпочати оновлення мосту Метро у 2024 році.

«Нагадаємо, що частину цього мостового переходу — міст через Русанську протоку — капітально оновили 2020 року», – зазначили у КМДА.

«Місто робить все можливе, щоб розвантажити та розпочати ремонт мосту Метро. Так, до кінця року планується запустити автомобільне сполучення між лівим та правим берегами за допомогою Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Нагадаємо, сьогодні місто ремонтує Північний міст та замінює деформаційні шви на Південному мосту», – розповіли фахівці.

Залишаються й інші «історичні недобудови» у столиці, як, наприклад, Дарницький міст. На ньому досі повністю не завершено лівобережну розв’язку.

Департамент зазначає, що мости — це об’єкти критичної інфраструктури, і вони мають стратегічне значення для столиці, тому їхній належний технічний стан завжди був і залишається пріоритетним для міста. Особливо у період воєнного стану.

Фото: Укрінформ.