У Києві від 23 листопада тимчасово заборонили створювати нові мурали. Обмеження знімуть тоді, коли створять прозорий та відкритий механізм погодження ескізів, повідомляє Київська міська рада.

Як зазначила ініціаторка проєкту, депутатка Київміськради Євгенія Кулеба, зараз відомо про збільшення кількості муралів, що порушують правила благоустрою. Стінописи створюють без погодження з відповідними органами та мешканцями будинків, а чинне законодавство не врегульовує це питання.

“Також усе частіше виникає суспільний резонанс у зв’язку з різними поглядами на мистецьку цінність та етичну складову. Питання важливості збереження культурної спадщини, зовнішнього вигляду будівель та їх інтеграції в архітектурний контекст міста потребує створення чіткого механізму погодження ескізів та локацій розміщення монументальних розписів”, – розповіла Кулеба.

Вона наголосила, що процес погодження ескізів буде включати експертну оцінку, громадське обговорення, отримання дозволу від власників будівлі та отримання інших дозволів та погоджень, передбачених законодавством.

За відповідне рішення проголосували 75 депутатів. Виконавчий орган має три місяці, щоб розробити положення про порядок створення нових муралів.

Фото: УНН.