Нд. Кві 28th, 2024

Інформаційна хвиля: Власні сайти, престиж і можливості, та дещо інше

Лип19,2021
Інформаційна хвиля: Власні сайти, престиж і можливості, та дещо інше

Інтернет – ресурси останнім часом потіснили друковані ЗМІ, і навіть певним чином телеканали та радіо. Газету можна перечитати, а потім відкласти в архів або здати в макулатуру чи винести на смітник. З телебаченням та радіо трохи по іншому. Щоб  почути чи подивитися знову треба вичікувати повтору, якщо він буде. А якщо не буде, або пропустив його, то хоч замовляй «концерт  за заявкою» якщо це можливо. З інтернетом все по іншому – відклав у закладки посилання і переглядай або перечитуй коли тобі заманеться.

Можливо саме тому для певного впливу на певні категорії потрібних обивателів дехто з політиків, бізнесменів заводить свої сайти, блоги, сторінки, портали в мережі інтернет, «товчеться»  в соціальних мережах, розміщаючи потрібні посилання або викладуючи напряму власні думки, ідеї та пропозиції.

Створення сайту схоже по застарілому шаблону чимось схоже на газету: редакція з редактором і журналістами, які з відкритими ротами  працюють від зарплати до зарплати, позаштатники в надії на гонорари. Далі йдуть інші витрати за приміщення з комунальними принадами, провайдеру за інтернет, а ще оплата хостінгу ( підтримка сайту в мережі). Звичайно можна посидіти в мережі і на безкоштовному хостінгу, але таким  сайтам платну рекламу не дають і не пропонують. Тож власнику і організатору сайту щомісяця випадає на долю недешеве задоволення. Економні невласники ресурсів на чужих сайтах за гроші розміщають все,  що їм треба. По модному власники сайтів такі замовлення та розміщення називають платним контентом та мають певний заробіток  з того.

Але є ще дешевший шлях інтернет впливу на маси. Полягає він в тому, щоб не оплачувати утримання сайту з переліченими вище витратами, або не платити разово за певне розміщення. Чому б не взяти в часткову на певний термін оренду  розкручений сайт. Або  таку співпрацю назвати абонентним обслуговуванням за певну плату на необхідний  час.

Продовження цієї ідеї можна вважати і застосування методу «інформаційної хвилі». Всім відомі і інтернеті сайти з ознаками дайджестів, тобто використання передруків з вільного доступу або з дозволу авторів чи  певних ресурсів з посиланням на них. От і виходить така собі інформаційна хвиля. Треба визнати, що виникає вона стихійно через якість матеріалу або актуальність теми, що піднята та висвітлюється. А якщо зробити спробу керувати таким процесом тої хвилі?

Таке можливе і такий досвід вже. Уявіть, що  у когось у власності не один сайт, а кілька. В такому випадку інформаційна хвиля вже не залежить від погоди за вікном, а може бути чітко організованою.  Адже передруки на таких сайтах та відправка в соцмережі вже буде не  стихійною, а цілеспрямованою, і «хвилі по колу розійдуться». А до цього може «долучитися  стихія», а як що і  не долучиться, то все одно хвиля пішла. Саме таку інформаційну методику пропонує неформальне журналістське об’єднання УПК( Українська пресова корпорація). УПК неодноразово повідомляло на групі своїх сайтів про подібні інформаційні можливості. Іноді напередодні виборів деякі поодинокі кандидати цим користувалися. І ця стаття теж розміщена на сайтах групи УПК, яка завжди писала коротко – «Ласкаво просимо до співпраці!». Сайти, які належать до УПК повідомляють про це на першій же сторінці.

Детальніше можна прочитати в публікаціях за посиланнями:

Українська пресова корпорація

Українська пресова корпорація

Якщо потрібен піар – “Українська пресова корпорація”!

Зв’язатися  з представниками УПК  можна за електронними адресами  та телефонами вказаними в публікаціях.

Олександр Сікорський



Related Post