Ср. Тра 22nd, 2024

В лютому станцію метро “Петрівка” планують нарешті перейменувати

Тепер рішення про перейменування мають підтримати депутати Київради.

В середині лютого станція метро “Петрівка” нарешті змінить назву на “Почайну” – в тому разі, якщо таке рішення підтримає Київрада, оскільки профільною комісією Київради з питань місцевого самоврядування перейменування було схвалено. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила голова ГО “Рух “Почайна” Анабелла Моріна.

Зокрема, Моріна нагадала, що ідея перейменувати “Петрівку” в “Почайну” з’явилася ще кілька років тому. В 2016 році депутат Київради Костянтин Богатов звернувся до міського голови з пропозицією викреслити з топографії ім’я більшовика Петровського, замінивши на історичну назву літописної річки, яка протікає поруч з метро.

Після цього взимку 2017 станція “Почайна” потрапила на Комісію за найменування, потім три місяці проходила процедуру громадських слухань, потім знову Комісію з найменувань.

По завершенні цих етапів пропонована назва “Почайна” потрапила в Департамент транспорту КМДА, який підготував відповідний проект рішення Київради, включивши до нього заодно і друге питання: перейменування всієї гілки метрополітену з Куренівсько – Червоноармiйська в Оболонський-Теремкiвську.

Голова профільної комісії Київради з питань місцевого самоврядування Комісії Сергій Гусовський підкреслив, що це перейменування дуже значуща подія для всіх киян. Адже Почайна – історична річка, з ім’ям якої пов’язані більшість подій Києва і України.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що аеропорт “Київ” планують перейменувати на честь авіаконструктора Ігоря Сікорського.Related Post