Замість трьох у Tesla тепер чотири постачальники акумуляторів: після старту з Panasonic першими до них приєдналися LG Energy Solutions і CATL, а цієї весни збулися чутки про те, що незабаром з’явиться BYD, який, крім акумуляторів, виробляє власні електромобілі. істинний. Поки акумулятори BYD можна знайти лише в базовій версії Тесла Model Y, коли вона побудована на німецькій Gigafactory. Але Tesla також нещодавно випустила модель Y у Канаді у версії, неофіційно відомої як RWD, і, можливо, скоро повернеться до США.

Виявлено реєстрацію в США моделі Y RWD

На своїй батьківщині Tesla спочатку продавала Model Y лише у варіантах Long Range та Performance з акумулятором того ж розміру.
Деякий час у США також була задньопривідна модель Y, як зараз у Китаї, Європі та Канаді, але приблизно через місяць вона знову зникла з сайту у лютому 2021 року. За словами генерального директора Ілона Маска, з меншою батареєю запас ходу не відповідав стандарту Tesla за будь-яких умов. Конфігуратор раніше ставив значення EPA як 244 милі (майже 393 кілометри). Маск назвав пробіг менше 250 миль неприйнятно малим, тому запуск у США найменшої моделі Y став несподіванкою, а її видалення видалося більш логічним.

За темою: купити Теслу в Україні можна тут !

Проте це може повернутися зараз. У Канаді Tesla пропонує задньопривідну модель Y з кінця квітня, яка, як кажуть, повністю виробляється на Gigafactory у Китаї. А для США YouTube-канал Cleanerwatt минулого тижня виявив реєстрацію в агентстві з охорони довкілля EPA. З документа видно, що описуваний у ньому Model Y також оснащується тільки заднім приводом. Єдина цифра діапазону EPA та ємність батареї не вказані, але результати випробувань, мабуть, коливаються в межах 223-353 миль та 60,2-69 кВтг відповідно.

Tesla може імпортувати акумулятор LFP з Китаю

За словами Cleanerwatt, це може вказувати різні версії акумуляторів. Однак, ґрунтуючись на даних про щільність енергії, канал припускає, що Tesla хоче використовувати батареї на основі хімії LFP у моделі Y RWD, як у Китаї, Європі та Канаді. Якщо цей висновок вірний, то принаймні накопичувачі енергії мають бути з Китаю, тому що в Північній Америці навряд чи є заводи з виробництва LFP-акумуляторів.
З найменшої Тесла Model 3 для США Tesla вже перейшла на LFP з Китаю — і тим не менш ця базова версія також отримує повну субсидію покупцю в розмірі 7500 доларів, ймовірно, тому, що вважається все виробництво моделі, а акумулятори для Model 3 в іншому випадку родом із США. З Model Y Tesla тепер може випробувати аналогічну конструкцію.