Нд. Лип 21st, 2024

Литва надасть допомогу Україні у 2024 році на €340

ЛитваЛитва

Литва у 2024 році виділить на допомогу Україні близько 340 мільйонів євро. Частину цих грошей витратять на освіту.

Про це заявила прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте.

Вона наголосила, що є потреби, які дуже важливі для Литви, хоча і не пов’язані з цією країною. “У найближчі роки нам знадобляться кошти не тільки для підтримки військових біженців”, – сказала вона.

За її словами, Литві також доведеться продовжувати надавати підтримку, якщо держави ЄС не узгодять бюджетний захід ЄС у розмірі 50 млрд доларів.

Інгріда Шимоніте підкреслила, що допомогу для України уряд оцінює загалом близько 4 десятих відсотка ВВП (це близько 340 мільйонів євро). Уточнюється, що частина фінансів піде на підтримку вчителів.

Як Литва допомагає Україні

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс сказав днями, що ЄС наближається до “критичного моменту” після того, як політичні зрушення в Америці та Словаччині поставили під загрозу підтримку України з боку Євросоюзу та НАТО в умовах російського вторгнення.

Також Литва передала комплекти радіолокаційного обладнання для потреб Військово-морських сил України.

НАТО

НАТО (Північноатлантичний альянс) – це міжнародна військова та політична організація, створена з метою забезпечення колективної оборони та безпеки своїх членів. Альянс був заснований у 1949 році і на сьогодні налічує 30 держав-членів.

Основні цілі та функції НАТО включають:

  1. Колективну оборону: Головною функцією НАТО є гарантування колективної оборони своїх членів. Згідно зі статтею 5 Уставу НАТО, атака на одну членську країну розглядається як атака на всіх, і інші члени альянсу зобов’язані надати підтримку в разі нападу.
  2. Збалансоване зниження ядерних арсеналів: НАТО працює над збалансованим зменшенням ядерних збройних сил і зберіганням стратегічної стабільності.
  3. Забезпечення безпеки та стабільності в регіоні: Альянс здійснює операції та місії для підтримки стабільності в різних частинах світу, включаючи Афганістан, Косово, Лівію та інші регіони.
  4. Партнерство: НАТО співпрацює з багатьма країнами-партнерами і міжнародними організаціями для зміцнення міжнародної безпеки та стабільності.
  5. Захист прав людини і демократії: Альянс акцентує на важливості дотримання прав людини, правового держави та демократії у всіх своїх діях і партнерствах.

НАТО є однією з найважливіших міжнародних організацій для забезпечення безпеки та стабільності в світі, і вона продовжує відігравати ключову роль у збереженні міжнародного порядку та мирного врегулюванні конфліктів.Related Post