Пт. Тра 24th, 2024

Литва передала Україні чергову військову допомогу

ЛитваЛитва

В п’ятницю, п’ятнадцятого грудня, Литва доставила українській армії нову партію військової допомоги.

Литовська армія доставила в Україну кілька мільйонів патронів і кілька тисяч боєприпасів до переносних протитанкових гранатометів малої дальності, а також близько 1000 розкладачок.

“Ми чуємо прохання України та продовжуємо нашу підтримку відповідно до висловлених потреб. Ми активно заохочуємо наших союзників робити те ж саме”, – заявив міністр національної оборони Литви Арвідас Анусаускас.

У заяві також зазначено, що окрім постійної передачі військової техніки та обладнання, Литва також активно навчає українських військових, надає українцям лікування та реабілітацію, готує експертні консультації та виділяє кошти в міжнародні фонди підтримки України.

Переносні протитанкові гранатомети

Переносні протитанкові гранатомети — це портативні вогнепальні засоби, створені для ведення боротьби проти броньованих цілей, зокрема танків і бронетехніки. Вони є ефективними інструментами для протитанкового бою, адже забезпечують маневреність та можливість використання в обмеженому просторі.

Деякі приклади переносних протитанкових гранатометів включають:

 1. РПГ:
  • РПГ є широко відомою системою. Зазвичай, вона складається з пристрою для запуску гранат (гранатомета) та протитанкових гранат (в тому числі кумулятивних та накаліброваних гранат). РПГ може бути переносним та легко використовується піхотою.
 2. AT-4:
  • AT-4 — це американський переносний протитанковий гранатомет. Він є одноразовим інструментом, тобто після пострілу його не можна перезаряджати.
 3. НЛАВ:
  • НЛАВ є протитанковим ракетним комплексом, призначеним для переносу та використання піхотою. Він володіє високими проникаючими характеристиками та може бути використаний проти різних броньованих цілей.
 4. М72 LAW:
  • M72 LAW — це американський переносний протитанковий гранатомет, також одноразовий. Його легко переносити та використовувати, що робить його популярним у військовому використанні.
 5. CGM-4:
  • CGM-4 — це французький переносний протитанковий гранатомет, який також використовується для боротьби проти броньованих цілей.

Ці системи призначені для нанесення ушкоджень танкам та іншим броньованим цілям та можуть використовуватися піхотою в різних сценаріях бойових дій.Related Post