В Херсонській області чоловік постраждав від міни, наступивши на неї. Постраждалого доставили до лікарні.

Про це повідомляє Херсонська ОВА та обласна прокуратура.

Четвертого жовтня, у середу, близько 16:40 поблизу села Брускинське місцевий мешканець випасав у полі худобу. В той час він наступив на міну, яку залишили російські загарбники.

За даними ОВА, чоловіка доставили до лікарні. Наразі медики надають необхідну допомогу.

У прокуратурі наголосили, що мінна небезпека в Херсонській області дуже висока. І додали, що найбільш небезпечні місця, це:

  • поля;
  • узбережжя водойм;
  • пустирі;
  • узбіччя доріг;
  • лісосмуги.

Мінна небезпека в Україні

З початку повномасштабного вторгнення країни-агресора в Україні з’явилась дуже велика кількість мін та вибухових предметів, які за собою залишили втікаючі загарбники.

Міни

Міни – це вибухові пристрої, які розміщуються під землею або приховані в інших об’єктах з метою завдання шкоди або завдання травм особам чи обладнанню. Міни використовуються як зброя війни, а також для створення оборонних бар’єрів та пасток.

Основні види мін включають:

  1. Сухопутні міни: Розміщуються на землі і активуються під натиском або вагою особи чи транспортного засобу.
  2. Морські: Розміщуються в воді та активуються при наближенні судна або підводного об’єкта.
  3. Пристрої, що діють по дотику: Активуються, коли людина або транспорт зазнають фізичного контакту з міною.
  4. Дистанційно керовані міни: Можуть бути активовані оператором за допомогою радіокерування або іншого дистанційного засобу.

Міни є надзвичайно небезпечними і можуть завдати серйозної шкоди людям і майну. Використання мін у військових конфліктах часто призводить до численних жертв та руйнувань інфраструктури. Тому їх застосування регулюється міжнародними конвенціями, такими як Конвенція ООН про заборону мін, які можуть вибухнути під дією зовнішнього впливу (Конвенція про антимінне спрямування).