Спочатку про схему розказав журналіст Євген Плінський. Інформацію він оприлюднив у своєму телеграм-каналі “Грязные игры”. За його словами, на складах АЛЛО вилучили товарів на більш ніж $6 млн і документацію, що підтверджує існування найбільшої в країні схеми по збуту електроніки через фіктивних ФОПів з ухиленням від сплати податків.

“Інформація про те, що це був удар саме по АЛЛО тримається в секреті і не виноситься в інформаційне поле для збереження можливості оперативно “владнати”. Мої джерела в ДФС стверджують що такі дії власники АЛЛО провертають дуже активно”, – пише Плінський.

На його думку, для глави ДФС Дмитра Сосиновича цей кейс зараз вирішальний.

“Або він показує свою принциповість, ліквідує ТОП схему фіктивних ФОП в країні і робить заявку на кар’єрний ривок. А в ОП і ВР за цим кейсом стежать дуже уважно. Або Сосинович справу зливає і стає до низки його забезпечених попередників. Вирішувати йому”, – написав журналіст.

Як працює схема ухилення від податків за допомогою “ФОП”

Замість того щоб створити одну юридичну особу, чесно вести господарську діяльність і сплачувати податки, компанії створюють сотні фізосіб-підприємців, які оформлюють на своїх співробітників, керівників відділень. За рахунок цього велика компанія, як і дрібний бізнес, який потребує підтримки, платить “єдиний” податок, розмір якого коливається від 10% прожиткового мінімуму (перша група) до 5% обігу (третя група).

У результаті бюджет України недоотримує мільярди, а власники великого бізнесу ухиляються від сплати податків.

“Цензор.НЕТ” пише, що джерело в прокуратурі повідомило, що в схемі було задіяно платіжна система GlobalMoney (ТОВ “ГлобалМані”), ТОВ “ГАСО 17”, а також АТ “БАНК АЛЬЯНС”. За інформацією правоохоронців попередньо встановлено, що посадові особи ТОВ “ГлобалМані” здійснювали фінансові операції з ТОВ “АЛЛО” та ТОВ “ГАСО 17” в період з листопада 2019 року по березень 2020 року на загальну суму 807,4 млн грн, що мають ознаки шахрайства з фінансовими ресурсами та легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом в особливо великих розмірах. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальному провадженні від 07.05.2020г. під № 42020000000000828 за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч.2 ст.222, ч.3 ст.209 КК України. АТ “БАНК АЛЬЯНС” здійснював емісію електронних грошей платіжної системи GlobalMoney (ТОВ “ГлобалМані”), і, відповідно до законодавства, зобов’язаний був забезпечити дії щодо запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Також гроші ТОВ “ГлобалМані” надходили на рахунок цього банку. Саме з кінця листопада 2019 року, коли АТ “БАНК АЛЬЯНС” став емітентом електронних грошей платіжної системи GlobalMoney, і почала здійснюватися ця схема.

Також відома ніціатива “SaveФОП” неодноразово по замовленню АЛЛО та Цитрус (citrus.ua) – ще одна компанія яка використовує подібну схему, влаштовувала мітинги під будівлею Верховної Ради з вимогою не вводити облік обігів через касові апарати і програмні РРО.  Рух “SaveФОП” очолює Сергій Доротич. “Штаб” протесту організували в готелі “Київ”.

Про схему АЛЛО та Цитрус (citrus.ua) а також їх зв’язок з Доротичем розповідав блогер та громадський активіст Ярослав Бондаренко. Відомо що за протестами також стояв власник мережі “Епіцентр” Олександр Герега.

Про Сергія Доротича та його Рух “SaveФОП” можна почитати в наших матеріалах:
На службе у регионалов, – традиционно «НАШ» Сергей Доротич
Розвод для лохів: як провокатор часів Майдану буде «захищати» підприємців під Верховною Радою.

Варто зазначити, що після викриття цієї історії з фіктивними ФОПами одне з найвпливовіших об’єднань “Асоціація підприємств інформаційних технологій України” офіційно попросила “Алло” покинути організацію.

Разом із цим в АПІТУ зазначили, що розглядають можливість ініціювання загальних зборів асоціації із запрошенням на них народних депутатів, представників митної і податкової служб, журналістів для обговорення цього питання.

Раніше ЗМІ розповідали хто стоїть за рухом “SaveФОП”