Пт. Гру 13th, 2024

Президент України затвердив національну програму співпраці України з НАТО на 2018 рік

Бер30,2018

Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2018 рік», повідомляє Міністерство закордонних справ України

Річна національна програма (РНП-2018) має забезпечити виконання пріоритетних завдань співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору, а також відповідних рішень, прийнятих під час засідання Комісії Україна – НАТО на рівні Глав держав та Урядів 9 липня 2016 року у Варшаві (Республіка Польща), інших важливих домовленостей зі стороною НАТО.

РНП-2018 є системним стратегічним документом, що визначає пріоритетні завдання на 2018 рік та середньострокові цілі, які планується досягти до 2020 року. Також документ визначає відповідні практичні заходи в рамках реалізації політики євроатлантичної інтеграції України, реформування сектору безпеки і оборони країни відповідно до стандартів і рекомендацій Альянсу.

Програма спрямована на залучення і використання потенціалу та практичної і консультативно-дорадчої допомоги НАТО та держав – членів Альянсу з метою підвищення обороноздатності України в умовах збройної агресії Російської Федерації, а також запровадження цілеспрямованих та планомірних заходів із підготовки держави до набуття членства в НАТО.

Крім того, Програмою передбачена підтримка національних меншин та гарантування рівних політичних, економічних, соціальних та культурних прав і свобод всім громадянам України з метою забезпечення міжнаціональної злагоди та миру в українському суспільстві.

Важливим елементом для цього має стати реформа освіти, одним із ключових завдань якої є забезпечення рівних можливостей всім громадянам України у реалізації конституційного права на освіту, створення умов для оволодіння державною мовою в закладах освіти, зокрема з метою забезпечення в подальшому можливості провадити професійну діяльність у вибраній галузі з використанням державної мови.

У рамках подальшої імплементації положень Закону України “Про освіту” будуть враховані рекомендації Європейської Комісії за демократію через право (Венеціанська Комісія) до цього Закону.

Середньострокова ціль – забезпечення належного рівня захисту та реалізації прав національних меншин та сприяння задоволенню їх етнокультурних потреб.

 

Координацію роботи з виконання Річної національної програми покладено на Кабінет Міністрів України.



Related Post