Нд. Тра 26th, 2024

Україна буде вести перемовини про гарантії безпеки зі ще однією країною НАТО

НАТОНАТО

Україна та Румунія (ще одна країна НАТО) домовилися розпочати роботу над двосторонніми гарантіями безпеки.

Про це повідомив Володимир Зеленський за підсумками телефонної розмови з румунським лідером Клаусом Йоханнісом.

За його словами, домовленості щодо гарантій безпеки передбачатимуть ратифікацію таких документів у парламентах держав.

Гарантії розроблятимуться на базі спільної декларації Великої сімки та України, яка була прийнята у липні у Вільнюсі.

Зеленський поінформував румунського лідера про необхідність подальшого посилення української системи ППО.

НАТО

НАТО, або Організація Північноатлантичного договору, є військово-політичним альянсом, створеним за метою забезпечення колективної безпеки та оборони своїх членів. Альянс був заснований у 1949 році на підставі Північноатлантичного договору і є однією з основних структур безпеки в міжнародній арені.

Основні аспекти:

  1. Члени: Складається з 30 країн-членів, які зобов’язалися надавати взаємну допомогу у разі атаки на одного чи більше з членів. Спільна оборонність є однією з основних принципів альянсу.
  2. Статут колективної безпеки: Основний принцип НАТО визначено в Статуті, згідно з яким атака на одного члена розглядається як атака на всіх, і інші члени зобов’язані надавати взаємну підтримку.
  3. Інфраструктура та командні структури: НАТО має велику інфраструктуру, що включає командні структури, багатонаціональні корпуси, штаби та військові одиниці.
  4. Партнерство: Альянс також розвиває партнерства з іншими країнами та міжнародними організаціями з метою підтримки стабільності та безпеки у світі.
  5. Політична роль: НАТО виконує важливу політичну роль у вирішенні різних глобальних викликів, таких як боротьба з тероризмом, контроль розповсюдження зброї масового знищення, кібербезпека та інші.

Альянс гратиме ключову роль у забезпеченні безпеки та стабільності у Європі та за її межами. Важливою частиною євроатлантичної безпекової архітектури, НАТО продовжує адаптуватися до нових викликів та змін у світі.Related Post