Пн. Лип 22nd, 2024

У Національному музеї історії України відкрилася виставка на честь героя.

У Національному музеї історії України відкрилася виставка на честь героя.

Україна змінюється, малоймовірно, що відкриття такої виставки було б можливе кілька років тому. Відкриття виставки на честь 110 річниці Олега Ольжича: «Державу не твориться в будучині, Державу будується нині…» відбулося в теплій товариській атмосфері.

“Вперше тут представлені унікальні документи, які зберігаються в Архіві ОУН і розповідають про його взаємини із Головою ОУН Євгеном Коновальцем, іншими діячами Проводу Українських Націоналістів.
Загалом увесь його життєвий шлях у документах і артефактах.
Виставка працюватиме до вересня. О.Ольжич назавжди у наших серцях!” – пише на своїй сторінці у Фейсбук Богдан Червак, голова ОУН.

7 липня 2017 року в Національному музеї історії України (НМІУ) відкрилася виставка «Державу не твориться в будучині, Державу будується нині…», присвячена 110-річчю з дня народження українського поета, археолога і громадського діяча Олега Ольжича (8 липня 1907 – 10 червня 1944).

Модерував зустріч завідувач відділу Української революції 1917-1921 років НМІУ України Олександр Кучерук, він же провів першу екскурсію для учасників відкриття виставки.

На відкритті виставки виступили директор Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАНУ Микола Жулинський, голова Організації українських націоналістів Богдан Червак, дружина внука Олега Ольжича Ольга Кандиба (Канада), гендиректор НМІУ Тетяна Сосновська, старший науковий співробітник Інституту історії НАНУ, голова правління Фундації ім. О. Ольжича Сергій Кот, доктор філологічних наук, професор КНУ ім. Т. Шевченка Юрій Ковалів, старший науковий співробітник Інституту археології НАН України Юрій Рассамакін.
Модерував зустріч завідувач відділу Української революції 1917-1921 років НМІУ України Олександр Кучерук, він же провів першу екскурсію для учасників відкриття виставки.

На виставці представлено унікальні документи, малюнки, археологічні замальовки, фотографії тощо


На виставці представлено унікальні документи, малюнки, археологічні замальовки, фрагменти трипільської кераміки, фотографії, твори для дітей, дисертація та її переклад, автографи та збірки поезій Олега Ольжича (Олега Олександровича Кандиби), надані Інститутом літератури ім. Т. Шевченка НАН України, Фундацією імені Олега Ольжича, Бібліотекою ім. О. Ольжича та фондами НМІУ.
Виставка «Держава не твориться в будучині, Державу будується нині…» триватиме у Національному музеї історії України до кінця вересня.

Нагадуємо: за останні роки в Україні відкриті пам’ятники та меморіальні дошки видатним діячам України, зокрема ОУН та УПА. Перейменовані вулиці на честь видатних синів та дочок України тощо.

 Related Post