Пт. Кві 26th, 2024

“Досить гнити, час рости”. Що ми знаємо про Аграрну партію України?

Наразі «Аграрна партія» — третя в країні за кількістю мерів та п’ята за кількістю місцевих депутатів. На останніх місцевих виборах аграрії обігнали «Самопоміч», «Свободу» та «радикалів».

Станом на квітень 2017 року потенціал зростання рейтингу АПУ на виборах до ВР перевищує 4%.«Аграрну партію» було засновано у 1996 році. Але з 2014 року партія зазнала повне оновлення.З 2014 року партію очолює колишній топ-менеджер міжнародних аграрних корпорацій «Landkom International» та «АМАКО» із західною освітою Віталій Скоцик, заступник голови партії та член Президії Політради.
Офіційний сайт партії повідомляє, що Скоцик погодився очолити партію за умови її повного оновлення.

Результат аграріїв на місцевих виборах 2017 року став без перебільшення сенсацією — 5-те місце за кількістю обраних депутатів місцевих рад (3105) та третє — за кількістю місцевих голів (166).

А 29 жовтня 2017 року, Аграрна партія на виборах до об’єднаних територіальних громад, посіла третє місце серед 50-ти партій, які брали участь у виборах. За попереднім підрахунком голосів, Аграрну партію підтримали 12,9% виборців. Зокрема, партія посіла перше місце в Чернігівській області, також високу підтримку аграрії отримали в Черкаській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Тернопільській, Херсонській, Одеській, Сумській, Хмельницькій та Рівненській областях.

Третє місце в Аграрній партії вважають достатньо високим результатом. Вперше партія взяла участь у виборах і до всіх міських ОТГ – висунувши своїх кандидатів у 25 об’єднаних територіальних громадах та отримавши 10,7% голосів. Загалом політична сила висунула 2087 кандидатів у депутати рад, іще 97 членів партії реєструвалися як самовисуванці.

Високі результати партії у новостворених ОТГ означають, що АПУ може бути претендентом на місце у Верховній Раді на майбутніх парламентських виборах у 2019 році, навіть незважаючи на низькі рейтинги в соціологічних дослідженнях (менше 3%).
Чим живуть аграрії сьогодні?
  
Політична сила позиціонує себе як національно-демократичну та визначає своєю ідеологією «аграризм», за якого аграрний сектор є основою для розвитку економіки та всіх інших галузей.
В чому суть ідеології «аграризму»?
Сьогодні головні пріоритети партії — децентралізація та збереження мораторію на продаж землі.

Джерело: ЛігаБізнес

АПУ активно вимагала продовжити мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення та повернути спеціальний режим повернення ПДВ для аграріїв. Основний метод боротьби — страйки (наприкінці 2015 та у 2016-му). Протестувальники перекрили більше двох десятків доріг, серед яких головні магістралі країни.Зараз АПУ збирає підписи громадян, щоб ініціювати Всеукраїнський референдум щодо заборони продажу землі. Зібрано вже 3 мільйони підписів.
Які перспективи земельної реформи?

Віталій Скоцик
голова “Аграрної партії України”
Твердження про те, що агрохолдинги противляться ринку землі, оскільки після його запровадження почнуть втрачати контроль над частиною своїх земельних банків, — не повною мірою відповідає дійсності. Вони і зараз активно його втрачають. Ми не виступаємо за безкінечне продовження мораторію. Але говоримо, що ринок землі не можна відкривати поспішно. Він повинен бути сформований коректно, з дотриманням інтересів всіх зацікавлених сторін і перш за все — селян, громадян України. Перед відкриттям ринку повинні бути створені необхідні інституційні, правові, фінансові передумови”

За даними соціологічних опитувань групи «Рейтинг», більшість населення України виступає проти зняття мораторію на продаж землі.

«Аграрна партія» претендує на роль рупора інтересів «простих селян»: зконцентрувавшись саме на питаннях сільськогосподарського сектору, намагається бути в цьому більш «правдоподібною», ніж «Батьківщина» та «Радикальна партія», які також дуже активно виступають проти продажу землі сільськогосподарського призначення.

Про опозиційність та спільний з «Батьківщиною» електорат

Лідер «Аграрної партії» Віталій Скоцик спростував чутки про офіційний перехід АПУ в опозицію. Разом з тим, він наголосив на рішенні партії щодо вимоги до депутатів-однопартійців вийти з провладних фракцій. В якості санкції до тих, хто знехтує вимогою партії, ймовірно, застосовуватиметься примусове виключення з партії.

Віталій Скоцик протиставляє кампанії «Аграрної партії» та «Батьківщини», акцентуючи увагу на різних цілях політичних сил.

Юлія Володимирівна бореться за президентське крісло на наступних виборах. В даному випадку це було більше політичною грою зі сторони “Батьківщини” та їх лідера. Для нас це було конкретне питання — відстояти землю та направити у професійне русло

Віталій Скоцик

голова “Аграрної партії України”

Разом з тим, лідер «Аграрної партії» наголосив на завданні партії вигравати вибори. А саме, не тільки зберегти 1-3 місця на рівні місцевих виборів, але й мати потужну фракцію у наступному скликанні ВРУ.
Яка політика АПУ щодо депутатів прогульників?

У більшості випадків наші депутати — люди справи. Тому я не виключаю, що є засідання, де розглядаються неважливі питання з точки зору наших практичних людей. Це (міські та обласні ради — прим. авт.) не законодавчі органи типу Верховної Ради, де потрібно обов’язково голосувати. Не виключаю, що в період посівної або жнив, наші депутати працюють в полі, а на засідання рад з’являються, коли треба приймати концептуальні рішення

Віталій Скоцик

голова “Аграрної партії України”

Аналогічну позицію займає й член Політради АПУ, екс-голова Київської ОДА Володимир Шандра:

Володимир Шандра
член Політради АПУ,
екс-голова Київської ОДА
Облрада практично не приймає політичних рішень… на відміну від народних депутатів, де приймаються закони, бюджет, багато важливих і доленосних рішень для України. Тому така ситуація
Очевидно, «Аграрна партія» недооцінює повноваження депутатів міського значення. Адже з реформою децентралізації, саме депутати місцевих рад управляють майном громади, дбають про безпеку міст та їх благоустрій.



Related Post