Сб. Кві 27th, 2024

Столичні медики ще раз нагадали про симптоми ботулізму

Столичні медики ще раз нагадали про симптоми ботулізму

З настанням теплого періоду швидше розповсюджуються й інфекційні хвороби, більшає випадків отруєння. Однією з найтяжчих інфекційних хвороб є ботулізм. Тому медики столиці ще раз нагадали про цю страшну хворобу.

Ботулізм – це гостре токсико-інфекційне захворювання, яке може призвести до тяжких наслідків для стану здоров’я та навіть до смерті людини. Це хвороба, убезпечитися від якої багато в чому по силах нам самим. На цьому наголосила директор Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

“Небезпечне захворювання зазвичай виникає, коли ми вживаємо їжу, що накопичила токсин. Найчастіше це в’ялена або слабо просолена риба, ковбаса, шинка, м’ясні та рибні консерви. Такі продукти слід купувати лише в офіційних центрах продажу із додержанням норм зберігання та термінів придатності. Ніяких закупок на стихійних ринках! Так само звертаюся із проханням до тих, хто торгує «з землі»: припиніть, не наражайте на небезпеку своїх покупців. Ці незнайомі вам люди – чиїсь близькі, потрібні своїм рідним живими та здоровими! Крім того треба бути обережними і у власному виробництві консервів із овочів і грибів, ретельно вимиваючи з цих продуктів залишки ґрунту, які теж можуть містити ботулінічні палички або спори. Небезпечно вживати здуті консерви, навіть якщо смак продукту не змінився”, – закликала Валентина Гінзбург.

Також Валентина Гінзбург зауважила, що вкрай важливо знати перші симптоми ботулізму, щоб вчасно звернутися до лікаря.

Інкубаційний період при харчовому ботулізмі може тривати від 8 годин до 10 діб. Початок хвороби зазвичай поступовий, а відсутність гарячки створює ілюзію «несерйозності» недуги.

Один із інформативних та ранніх симптомів ботулізму – це порушення близького зору: хворі не можуть читати текст, який лежить перед ними, але добре бачать предмети. Іноді людина скаржиться, що перед очима «наче сітка», «імла», що заважає бачити. Ще один із частих перших симптомів – порушення салівації. Сухість у роті така виражена, що язик просто присихає до піднебіння, хворий змушений постійно пити воду, бо без цього не можна навіть говорити. Голос стає гугнявим, тихим, а іноді й повністю зникає.

Наступними симптомами ботулізму, за визначенням лікарів, є підвищена стомлюваність, м’язова слабкість («ноги ватяні»), запаморочення. Слабкість прогресує, у перші години і дні спостерігаються короткочасні ознаки ураження системи травлення: нудота, блювання, послаблення випорожнень, а потім пронос припиняються і настає стадія парезу кишечнику: з’являється здуття живота, запор. У розпалі хвороби особливо виразно помітно переважне ураження м’язів шиї та кінцівок.

“Якщо ви помітили такі чи подібні симптоми у себе, чи у близьких – негайно до лікаря. Серед ускладнень ботулізму – зупинка дихання і серця, тому незалежно від тяжкості хвороби госпіталізація обов’язкова”, – наполягає Валентина Гінзбург.

Директор Департаменту охорони здоров’я ще раз закликала киян бути уважними та пильними до свого самопочуття, а особливо – до самопочуття дітей.

“Від нас самих, від вчасного звернення до лікарів часто залежить тривалість та успішність лікування. Пам’ятаймо, здоров’я – це спільна відповідальність медиків та пацієнта”, – підсумувала вона.

“Вечірній Київ”



Related Post