Дмитро Турчак – з департаменту охорони здоров’я запевняє, що наразі столиця забезпечена вакцинами проти кору в достатній кількості.

Як повідомляє прес-служба Київської міської держадміністрації. Турчак закликав киян скористатися можливістю убезпечити себе в період імовірного спалаху цієї хвороби. Читайте також В Одесі щодня госпіталізують до 10 хворих на кір За словами головного медика столиці, з початку року в Києві зареєстровано 11 випадків захворюваності на кір, дев’ятеро хворих (шестеро з яких – діти) – госпіталізовано. «На щастя, летальних випадків вдалося уникнути. Але треба розуміти, що ліків від кору не буває. Препарати полегшують симптоми та борються з ускладненнями», – сказав Турчак, додавши, що ускладнення хвороби можуть бути дуже небезпечними для здоров’я та життя людини. Так, це може бути ураження нервової системи (енцефаліт), пневмонія, отит, втрата зору.

Вірус кір. Дитина хвора на кір

Зустрічаються навіть відтерміновані наслідки кору: в середньому через 5 років після перенесеного кору може виникнути підгострий склерозуючий паненцефаліт, що завжди закінчується летально. Медики попереджають, що кір легко передається від людини до людини. Спочатку хворий відчуває ознаки звичайної застуди – нежить, температуру, кашель, а десь за тиждень з’являється висип (спочатку на голові, далі – на верхній та нижній частинах тулуба). «Дуже важливо вчасно звернутися до лікаря. Лише фахівець може поставити точний діагноз і призначити адекватне й ефективне лікування», – зауважив Турчак. Читайте також В Україні істотно зросли показники захворюваності на кір – МОЗ За його словами, столиця забезпечена комбінованою вакциною для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи «Пріорикс» у достатній кількості. Щоб щепитися, необхідно звернутися до медичного закладу первинної ланки за місцем реєстрації. Дітям до 18 років щеплення КПК в Україні роблять безкоштовно.

З початку року в Україні зафіксовано 735 випадків кору. За інформацією заступника міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції Оксана Сивак, спалахи кору за 6 місяців у цьому році зафіксовано у 15 регіонах.

Джерело: УНІАНhttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2017/07/Stolitsya-zabezpechena-kombinovanoyu-vaktsinoyu-Prioriks-u-dostatnij-kilkosti-REUTERS.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2017/07/Stolitsya-zabezpechena-kombinovanoyu-vaktsinoyu-Prioriks-u-dostatnij-kilkosti-REUTERS-150x150.jpgКиївЗдоров'яПодіїСуспільствовакцинація,епідемія кору в УкраїніДмитро Турчак - з департаменту охорони здоров’я запевняє, що наразі столиця забезпечена вакцинами проти кору в достатній кількості. Як повідомляє прес-служба Київської міської держадміністрації. Турчак закликав киян скористатися можливістю убезпечити себе в період імовірного спалаху цієї хвороби. Читайте також В Одесі щодня госпіталізують до 10 хворих на кір За словами головного медика...| Київської області та України | Kiev Time