Сб. Тра 4th, 2024

Вибираємо нову зимову гуму – типи резини для зими, на що звурнути увагу

Зимова гума, зимові шини, зимова резина для автоЗимова гума, зимові шини, зимова резина для авто

З настанням холодів приходить необхідність перевзути автомобіль на зимову гуму. Для тієї частини автовласників, які знаходяться на етапі підбору та купівлі нового комплекту коліс для зими, ще потрібно вибрати відповідну модель покришок та знайти вигідну цінову пропозицію.

Зимова гума: типи шин та які краще підійдуть для наших зим

Є кілька типів зимових шин, що відрізняються за пристосованістю до погодних умов – для теплих, помірних та північних зим. Розберемо детально кожен тип зимової гуми, щоб зрозуміти, чим вони відрізняються один від одного.

Для більшості європейських країн, де зниження температури нижче нуля в зимову пору року є мінімальним, відмінним рішенням буде купити зимову гуму “європейку”. Такі автошини розраховані на плюсову температуру та невеликий мороз, впораються з невеликими сніговими опадами та будуть ефективними у дощ та суху погоду. Європейка комфортна, надійна і завжди йде без шипів.

Для більш холодних і снігових зим підійде фрикційна автогума або, як її ще називають, липучка. Такі зимові шини пристосовані до більш різких понижень температури, залишаються еластичними в морозні дні, гарантують відмінне зчеплення як на мокрій і сухій дорозі, так і на зледенілому та засніженому покритті. Перевагою такого типу покришок є спеціальний “липучий” гумовий компаунд — гнучкість і дрібнопористість якого дозволяють запобігти ковзанню на втрамбованному снігу та льоду, забезпечуючи надійність контакту з такою поверхнею. Саме такий тип шин є найбільш адаптованим під наші зими.

Для північних країн рекомендується використовувати шиповані шини. З огляду на те, що в таких зимових умовах дороги практично весь час покриті снігом або льодом, для безпеки пересування необхідний надійний зачіп коліс на таких покриттях. Максимальне зчеплення у такому разі може забезпечити лише зимова гума з шипами. Такий тип покришок також буде актуальним для частини західних регіонів України – області, де розташовані гори Карпати, взимку отримують найбільше снігових опадів та морозних днів.

Зимова гума, зимові шини, зимова резина для авто

Вибираємо новий комплект зимових коліс: на що звернути увагу

В асортименті українських шинних магазинів представлено безліч зимових моделей шин, що відрізняються за вартістю, характеристиками, призначенням, протекторними малюнками та гумовими складами. Як вибрати надійну автогуму та на що звернути увагу? Про ключові особливості розповів менеджер шинного сайту iGum.

  • Протекторний візерунок зимових шин. Найчастіше спрямований і симетричний – це забезпечує покращене зчеплення на засніжених та заледенілих дорогах. Для найбільш швидкого очищення контактної плями від води, талого снігу і крижаної крихти зимові шини мають розвинену дренажну мережу каналів, жолобів і канавок.
  • Максимум ламелей. Тривимірні ламелі посилюють зчіпні властивості шин на різних покриттях, дозволяють запобігти ковзанню на мокрій та слизькій дорозі.
  • Гумовий компаунд. Щоб уникнути втрати гнучкості і еластичності протектора, гумовий склад зимових шин включає спеціальні полімери і присадки, що зберігають м’якість гуми при низькій температурі. Це гарантує чітку керованість та відмінні тягово-зчіпні характеристики шин у холодну пору року.
  • Обов’язкове маркування. На всіх зимових шинах має бути вказана піктограма сніжинки (3PMSF) або напис Winter. Також у європейському маркуванні використовується позначення M+S (бруд та сніг), воно може вказувати як на зимовий, так і на всесезонний тип шин.


Related Post