Нд. Тра 26th, 2024

Швеція надасть на проєкти з відновлення України більше 500 мільйонів євро

Лип22,2023
Урядом Швеції було представлено Стратегію співробітництва у сфері відбудови та реформ в Україні на 2023, 2024, 2025, 2026, 2027 роки. Ця Стратегія передбачає спрямування шести мільярдів шведських крон (це дорівнює 522,6 млн євро) на проєкти з відновлення України.

Про це повідомив міністр з питань міжнародного співробітництва у сфері розвитку та зовнішньої торгівлі Швеції Йохан Форссел під час онлайн-зустрічі першого віцепрем’єр-міністра України – міністра економіки Юлії Свириденко.

Зазначається, що це є найбільшою за обсягами фінансування програма двосторонньої допомоги в історії Швеції, а її реципієнтом стала саме Україна.
Свириденко зазначила, що Україна високо цінує рішення Швеції вкласти шість мільярдів шведських крон в економічний розвиток України та наблизити країну до перемоги. Вона наголосила, що кошти підуть на відбудову інфраструктури України, зелений розвиток, підприємництво, торгівлю, розмінування, медіа.

За словами Юлії Свириденко, приватний сектор –  це найважливіший гравець у процесі реконструкції України.

Відомо, що бюджет Стратегії розподілено між відповідальними за втілення проєктів організаціями. Це:

  • Шведське агентство з міжнародного співробітництва у сфері розвитку (SIDA) – 5,7 млрд шведських крон;
  • Шведський інститут (SI) – 225 млн шведських крон;
  • Академія Фольке Бернадотта (Folke Bernadotte Academy) – 75 млн шведських крон.

Свириденко також розповіла про комплексну роботу, яку уряд проводить над Планом з економічного відновлення України на 2024 – 2027 роки в межах механізму Ukraine Facility, запропонованого Євросоюзом як ключовий інструмент підтримки України на 2024-2027 роки.

Сторонами було обговорено питання страхування військових ризиків, співпрацю з MIGA, DFC. Міністр з питань міжнародного співробітництва у сфері розвитку та зовнішньої торгівлі Швеції Йохан Форссел зазначив, що Швеція працює над вирішенням питання страхування шведських компаній та гарантування торгових операцій, адже український ринок – це  перспективний ринок для розвитку торговельно-економічної співпраці.

Також було обговорено питання важливості гуманітарного розмінування в Україні, поповнення парку спецтехніки та навчання саперів.
Юлія Свириденко наголосила на недопущенні торговельних обмежень для української сільгосппродукції та відзначила, що блокування зерна дуже погано впливає на економіку України та створює загрозу глобальній продовольчій безпеці.Related Post