Чт. Тра 23rd, 2024

Незабаром в Україні подешевшають сезонні овочі

Лип21,2023

У найближчі дні зростання цін на сезонні овочі в Україні не прогнозується. Це стало можливим через насичення ринку продукцією із Закарпатської і Тернопільської областей.

Про це розповів кореспонденту УНІАН радник директора з питань агропромислового комплексу оптового ринку сільськогогосподарської продукції “Шувар” у Львові Іван Стефанишин.

Як розповів Стефанишин, наразі кабачки, капуста та огірки коштують в межах 7-9 гривень за кілограм, а болгарський перець та помідори коштують 40 гривень за кг і 47-50 гривень за кілограм відповідно. Також експерт розповів, що за останні 7 днів ціни на овочи помітно просіли. Головна причина цього – це насичення ринку продукцією із Закарпатської та Тернопільської областей.
Також радник директора з питань агропромислового комплексу оптового ринку сільськогогосподарської продукції “Шувар” у Львові зазначив, що на сьогодні вартість окремих овочів є наймінімальнішою. Стефанишин розповів, що, в разі падіння цін й надалі, виробники не будуть збирати врожай, тому що це буде просто невигідно.

Він також говорить, що ціни та пропозиція овочів будуть залежати від погоди, яка змінюється дуже швидко. Загалом, на думку Стефанишина, подібна тенденція здешевлення сезонних овочів буде прослідковуватись ще найближчі 10-15 днів.

Нагадаємо, що:

Станом на двадцять восьме лютого 2023 року в Україні злетіли ціни на білокачану капусту. У березні цього року встановили рекордний максимум ціна на ріпчасту цибулю.
Також, станом на березень 2023 року в Україні було зафіксовано швидке здорощання овочів. Причина тому – замінування мільйонів гектарів полів, бо противник (росіяни) прицільно б’є по сільгосподарських підприємствах.

Наприкінці березня цього, 2023 року, у Мінагрополітики сказали, коли в Україні подешевшають овочі. А у квітні 2023 року в Україні значно подорожчали помідори, огірки та цибуля. Причиною тому стало сезонне збільшення попиту та відсутність великих обсягів української тепличної продукції.Related Post