У кінці 2022 року та у перші п’ять місяців 2023 в Україні неодноразово фіксувалися рекордні ціни на цибулю. Це було пов’язане з високим попитом на неї на тлі скорочення пропозиції цієї продукції на ринку.


За словами аналітиків проєкту EastFruit, на ринку України зараз відзначається тенденція зниження цін на ранню цибулю. На поточному тижні більшість українських фермерів приступили до масового збирання цибулі нового врожаю. Як результат, різке збільшення пропозиції цієї продукції на ринку спричинило зниження цін у сегменті. Зокрема, вже сьогодні українські виробники пропонують ранню цибулю по 33-38 грн/кг ($0,90-1,04/кг), що в середньому на 14% дешевше, ніж тижнем раніше.

За словами фермерів, знижувати відпускні ціни їх змушує сезонне збільшення пропозиції цієї продукції з місцевих господарств. Також знижувальній ціновій динаміці сприяє присутність на ринку ранньої цибулі з Туреччини та Єгипту, ціна на яку дещо нижча, ніж на місцеву продукцію.

Зазначимо, що наразі рання цибуля в Україні пропонується до продажу в середньому у 2,3 рази дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. Експерти зазначають, що знижувальний ціновий тренд на ринку зберігається і далі. За їхніми словами, через невисоку торговельну активність у цьому сегменті, а також стрімке зростання пропозиції фермери змушені переглядати відпускні ціни на цибулю фактично щодня.