Ср. Кві 24th, 2024

Цибуля на вагу золота: рекордні ціни за всю історію незалежності України

На поточному тижні відпускні ціни на цибулю в Україні встановили черговий рекорд та подолали рубіж тридцять гривень за кілограм ($0,82/кг).

Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

При цьому майже стовідсотково зрозуміло, що підвищення в даному сегменті зберігатиметься й надалі, а причиною є  ажіотажний попит на цибулю, а її запаси у багатьох господарствах України вже практично вичерпані.

Наразі відпускні ціни на цю продукцію вже зросли до тридцяти-тридцяти п’яти тисяч за кілограм ($0,82-0,96/кг), що, в середньому, на одинадцять відсотків дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. При цьому цінник “тридцять п’ять гривень” ($0,96/кг) сьогодні є рекордним за всю історію незалежності України. Якщо порівнювати з 2022 роком, то відпускні ціни в даному сегменті зросли, в середньому, в чотири рази!

Також причиною таких цін, в якійсь мірі, стали перебої з електроенергією, тому що саме через це значна частина цибулі в сховищах зіпсувалась. Саме тому сьогодні учасники ринку вже говорять про дефіцит пропозиції даної продукції на ринку України. При цьому розраховувати на постачання імпортної цибулі не варто, оскільки більшість країн Центральної Азії значно скоротили постачання цієї продукції на зовнішні ринки.Related Post