Ср. Тра 29th, 2024

У «Центренерго» назвали причину знищення Трипільської ТЕС

Повністю зруйновану Трипільську ТЕС можна відновити, і енергетики вже мають пропозиції від країн Європи щодо передачі обладнання.

Як заявив голова наглядової ради ПАТ “Центренерго” Андрій Гота, частину балістичних надзвукових ракет, що летіли у напрямку станції, вдалося збити. Однак через нестачу боєкомплекту для українських систем ППО, частина ворожих російських ракет досягнули цілі та знищили ТЕС, повідомляє “РБК-Україна”.

Гота зазначив, що для подальшої стійкості української енергетики, передусім важливо забезпечити українську протиповітряну оборону.

“Будь-що підлягає відновленню, минулого літа мали схожу картину, коли ці блоки були не відремонтовані і на деяких станціях не працювали зовсім. Тобто відновити ми можемо все. У нас дуже добрий колектив, дуже вмотивований колектив для відновлення”, – сказав він.

За його словами, без міжнародних партнерів зміцнити українську систему ППО майже неможливо, тому “ми вже маємо певні обіцянки надати нам трансформатори, турбіни, інше обладнання з європейських країн”.

“Однак знову-таки, без достатньої кількості ракет для протиповітряної оборони – це, м’яко кажучи, марна справа буде”, – сказав він.

Гота додав, що поки що з огляду на сприятливу погоду, споживачі електроенергії ще не відчують значних перебоїв з електроенергією, але відключення можуть початися ближче до літа.

“Навіть уявити складно, що буде взимку, тому що взимку – найскладніший період”, – сказав він.

Гота згадав схоже знищення Зміївської ТЕС у Харківській області 22 березня російськими балістичними ракетами: “Брак ППО в усіх регіонах відіграв рішучу роль”.

Фото: Telegram.Related Post