Сб. Тра 18th, 2024
Столичні авто мийки вбивають Дніпро

Широким і могутнім Дніпро, на жаль, залишився тільки в спогадах класиків. Його перегородили дамбами, убивши душу річки – її течію. Дніпра, як річки – немає – каже голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

Її поділили на водосховища, в яких рух води відбувається за бажанням чиновника, який відкриває, чи закриває «заглушку» на дамбі. Мало проточність одна з причин того, що з року в рік все яскравіше всіма кольорами веселки цвіте Дніпро. Але основна причина буйного цвітіння річки – це фосфати. Фактично всі миючі засоби містять фосфати. Саме вони сприяють бурхливому розвитку водоростей і водних рослин. А обміління Дніпра, і хороша прогріваємось його води ще більше сприяють цьому.

Як же фосфати потрапляють у річку? Багато які столичні авто мийки Києва скидають відходи свого виробництва в ливньовки. Ця брудна вода насичена хімічними миючими засобами, оминаючи очисні споруди потрапляє в Дніпро. У Києві 2726 авто мийок! І це тільки офіційних … Хтось із чиновників ж дає дозвіл на відкриття мийок та повинен контролювати їх роботу …

За документами багато мийок столиці використовують замкнутий цикл водо циркуляції. При будівництві під ними повинні бути побудовані резервуари. У першому резервуарі використана брудна вода відстоюється (мул, який утворився, спеціалізовані машини повинні вивозити на утилізацію). А в другій ємності вже відбувається доочищення відстояної води. Потім вона знову використовується в процесі миття машин. Перевірити виконання всіх цих необхідних умов просто: по-перше перевіряючим структурам потрібно переконатися від куди береться вода для робочого процесу на мийці – якщо вона береться з водопроводу або свердловини, то значить ніякого замкнутого циклу на авто мийці немає; по-друге потрібно перевірити Журнал фіксації вивезення відстояного мула – якщо його немає, то це в черговий раз підтверджує, що мийка зливає відпрацьовану брудну воду в ливньовки (в кращому випадку в каналізацію. Якщо навіть вода після миття машин скидається в каналізацію, то все одно фосфати безперешкодно потрапляють в Дніпро, так як очисні споруди їх “не бачать”. У підприємства на забір і скидання води обов’язково повинен бути укладений Договір з водоканалом. так само Договір повинен бути на вивезення та утилізацію відходів виробництва.

На цьому «подорож» фосфатів не закінчується … При заборі питної води застарілі очисні споруди не читають формулу фосфатів, пропускаючи їх, і тому вони безперешкодно потрапляють в крани наших квартир. Ми п’ємо воду розбавлену відходами з автомийок … Потрібно зауважити, що якщо в водоймах фосфати викликають цвітіння водоростей, то потрапляючи в людський організм, вони провокують онкологічні захворювання.

«Буйним квітом цвіте наш Дніпро …» Саме так можна перефразувати видатну пісню, дивлячись, у що перетворюється Дніпро.

Водорості гальмують тверді частинки, які несе вода і ті, накопичуючись, перетворюються в мілини. Вчені фіксують критичне обміління Дніпра. Сьогодні велика ріка Європи фрагментована.

Третій рік поспіль Асоціація рибалок України з рядом природоохоронних громадських організацій проводять Акцію «Пішки по Дніпру». Під час неї активісти демонструють катастрофічне обміління Дніпра. Сьогодні можна посеред річки стояти по коліно у воді.

Були проведені гідро зйомки, які в столичній акваторії Дніпра виявили 56 мілин. Якщо нічого з ними не робити, то через п’ять-вісім років вони перетворяться в острова. Річки Дніпро з кожним роком стає все менше … – каже Олександр Чистяков.

Ось і виходить, що авто мийки зливаючи свої брудні води в ливньовки, є однією з основних причин виникнення мілин на річці Дніпро.

P.S.

Звичайно, незаконний видобуток піску теж вносить свій внесок у вбивство річки. Земснаряди за своєю суттю корисний винахід людини, покликаний дати друге життя замуленим озерам і обмілілим витокам річок. Але, потрапивши в недобросовісні руки, вони починають розривати річку на шматки, змінюючи русло Дніпра, руйнуючи ландшафт дна і конфігурацію берега. Вимиті величезні ями на дні річки провокують зрушення ґрунту, який може привести до непередбачуваних наслідків – каже Олександр Чистяков – Сьогодні земснаряди працюють не там де це необхідно річці, а там де є запаси піску, які потрібні «бізнесу».

Джерело: прес служба Асоціації рибалок УкраїниRelated Post