Уряд США готується оголосити 24 лютого новий пакет масштабних санкцій проти росії. Це важлио, щоб притягнути до відповідальності російський режим за смерть опозиціонера Олексія Навального.

Санкції плануютьтся також за звірства росії у війні з Україною.

Про це заявив у вівторок під час телефонного брифінгу координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі.

«Які б історії російський уряд не розповідав світові, очевидно, що президент Путін і його уряд відповідальні за смерть Навального. У відповідь на це та за розпорядженням президента Байдена ми оголосимо про масштабний пакет санкцій у п’ятницю цього тижня»,- зазначив представник Білого дому.

Він зауважив, що санкції матимуть на меті «притягнути Росію до відповідальності» за те, що сталося з Навальним, а також за всі її дії, пов’язані з жорстокою війною Росії проти України.

Водночас, представник Білого дому наголосив, що найпотужнішою відповіддю на дії путіна та його режиму з боку США мало би стати ухвалення Конгресом законопроєкту з додатковим фінансуванням допомоги Україні.

Олексій Навальний: життя, боротьба та трагічна смерть

Олексій Анатолійович Навальний (1976-2024) був російським опозиційним політиком, юристом та антикорупційним активістом. Він здобув широку популярність завдяки своїм розслідуванням корупції у вищих ешелонах влади рф, зокрема, й за участю президента путіна.

Навальний народився 4 червня 1976 року в селі Бутинь Московської області. Закінчив юридичний факультет РУДН та Московську фінансово-юридичну академію.

Його політична діяльність розпочалася на початку 2000-х років. Він брав участь у антивоєнних протестах, боровся за права акціонерів та очолював партію “Яблуко”. З 2009 року Навальний здобув широку популярність завдяки своєму блогу, де він публікував розслідування корупції в росії. Він також організовував антикорупційні протести та закликав до бойкоту виборів.

У 2013 році Навального засудили до 5 років ув’язнення за нібито шахрайство, але згодом його виправдали.

У 2017 році його отруїли хімічною речовиною “Новачок”, але він вижив після лікування в Німеччині.

У 2020 році, після повернення до Росії, Навального знову заарештували та засудили до 2,5 років ув’язнення за нібито порушення правил умовного звільнення.

16 лютого 2024 року Олексій Навальний помер у колонії Ямало-Ненецького автономного округу. Офіційною причиною смерті назвали тромб, що відірвався, але багато хто вважає, що його отруїли.

Смерть Навального викликала широкий осуд з боку світової спільноти.

Олексій Навальний був сміливим борцем за свободу та демократію в росії.