Можна купити найкращий заварний чай або каву і не насолодитися їх смаком повною мірою через те, що не дотрималися однієї умови – вибрали не той посуд для приготування напою. Експерти компанії New Tea, розповіли, як правильно обирати заварники.
Знаєте як викинути гроші на вітер? Придбати точу колекційного пуеру 20-річної витримки і залити його окропом в чашці. Якщо немає бажання ставати чайним камікадзе, скористуйтесь рекомендаціями спеціалістів, як правильно вибрати заварник. Поради будуть корисні також і для любителів приготування кави максимально простим способом.
Чайник для заварювання чаю: особливості вибору
Тип посуду визначає, наскільки повно напій розкриє свій смак і аромат. В продажу представлені десятки варіантів чайників, тому, щоб швидко зорієнтуватися в такому різноманітті, слід знати, на що звертати увагу. При виборі враховують три основні параметри: форма, об’єм і матеріал, з якого виготовлений заварник для чаю.
З чого виготовляють заварники
Історія чаю налічує понад 3000 років. Логічно, що з появою чаю з’явився і посуд для нього. Оскільки листовий чай вперше приготували в Китаї, то заварники з’явилися також там. Це були кругли глиняні чайники. Глина – натуральній матеріал, що довго зберігає тепло, максимально розкриває аромат напою, через те, що пори в стінках посуду добре поглинають ефірні олії. Однак через це не рекомендується використовувати один чайник для заварювання різних видів чаїв, наприклад, чорних і зелених: попередньо приготований напій може спотворювати аромат наступного виду чаю.
Порцеляновий чи керамічний чайник для заварки – універсальний варіант, який і на стіл не соромно поставити, і готувати можна будь-які чаї. В такому посуді чай добре розкриває свої смако-ароматичні властивості. Один недолік – це крихкість, чайник легко пошкодити чи розбити.
Заварник зі скла – найбільш сучасне втілення посуду для чаювання. Це екологічний матеріал, який не поглинає запахи, легко миється, але головна перевага скла – прозорість. В скляному заварнику видно, як «оживає» висушене листя, залите гарячою водою, можна спостерігати медитативний танок чаїнок.
Чайник якого об’єму найкращий
Чайник за розміром слід обирати в залежності від того, скільки осіб зазвичай беруть участь у чаюванні. Розраховувати об’єм слід, виходячи з того, що на одну особу потрібно 150-200 мл води. Таким чином, для чаювання на самоті оптимальним буде невеликий заварник об’ємом до 300 мл, на двох осіб краще вибирати посуд до 500 мл. Для чаювання втрьох-чотирьох звертайте увагу на місткі чайники на 700-1000 мл.
Форма посуду
Ще в Давному Китаї знали, що найбільш рівномірно чай заварюється в посуді сферичної форми. За тисячі років підхід не змінився: кращий чайник для приготування чаю – круглий, можливо витягнутий чи приплюснутий зверху.
Ще нюанси при виборі заварника
- наявність отвору в кришечці;
- чай не розливається, якщо носик заварника розташований під кутом 35 градусів;
- чудово, якщо всередині є фільтр-сіточка, що не дає чаїнкам потрапляти до чашок.
«Французький прес» – універсальний заварник
Якщо хочеться приготувати чай чи каву, не докладаючи зайвих зусиль, то френч-прес – саме те, що треба. Сама назва вказує, що своєю появою цей чайник має французьке походження. В 1852 році два французи-винахідники Майєр і Дельфорж презентували свій винахід – поршневий заварник. Це девайс, що складається зі скляної колби, круглого ситечка і поршня.
Френч-прес для кави працює таким чином:
- в колбу насипають мелену каву;
- наливають гарячу воду;
- вставляють кришку з ситечком;
- після того, як кава заварилася, плавно натискають кнопку на кришці і прес опускається на дно колби;
- напій наливають у чашки.
Завдяки ситечку кавова гуща лишається на дні заварника, а ви насолоджуєтесь ароматним напоєм. До речі, можна френч-прес купити не тільки для приготування кави, цей девайс використовується для заварювання чаю, фруктових чи ягідних сумішей, ароматизації молока корицею чи мигдалем, замочування родзинок чи кураги тощо.
Як вибрати френч-прес
Вибір френ-пресу залежить від того, який напій ви збираєтесь в ньому готувати. Для заварювання кави на одну-двох осіб слід вибирати девайси з невеликою колбою, об’ємом 200-300 мл. Любителям чаювання треба купити френч-прес більшого розміру, виходячи з розрахунку 150 мл на заварку і по 200 мл на особу. Тобто, для чаювання удвох треба шукати чайник з колбою об’ємом 600-700 мл.
Найкраще вибирати френч-прес не з пластиковим, а зі сталевим каркасом, але пластмасовою ручкою – вона не нагрівається. Скло має бути термостійким – боросилікатним, що витримує нагрівання до 3000С.
Купляти заварники, френч-преси та інший посуд для приготування чаю і кави треба в спеціалізованих магазинах – так ви будете впевнені в якості девайсів і в тому, що смак і аромат напоїв будуть неперевершеними.