Президент Петро Порошенко вирішив офіційно звернутися до Вселенського Патріарха з проханням про надання автокефалії православній церкві в Україні і просить парламент підтримати це рішення.

Про це він заявив у вівторок, 17 квітня, на зустрічі з керівниками парламенту та лідерами парламентських фракцій, повідомляє Укрінформ.

“Написав офіційне звернення до Вселенського Патріарха із проханням надати томос про автокефалію православній церкві в Україні. Прошу парламент підтримати це рішення”, – сказав Порошенко.

Він поінформував, що це звернення до Вселенського Патріарха підтримали всі архієпископи Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви.

“Двері відкриті, і єпископи інших церков підписали або розглядають можливість підписання звернення до Його Всесвятості щодо надання нам томосу на автокефалію”, – зазначив Порошенко.

Він висловив переконання, що це історична подія для нашої держави.

“Це є подія незалежності України, яка відбувається в дуже непрості часи, щоб ми мали, так само як більшість у православному світі, свою єдину автокефальну церкву, поєднану з іншими церквами, але адміністративно аж ніяк не залежну ані від Москви, ані від когось іншого”, – акцентував Президент.

Він попросив парламент якомога швидше підтримати це звернення до Вселенського Патріарха.

“І якщо буде це рішення парламенту, звернення Президента, звернення церковних ієрархів, я передам Його Всесвятості Вселенському Патріарху, щоб воно було якнайшвидше на соборі в Синоді розглянуте і прийняте відповідне рішення. Дуже сподіваюсь, що це рішення може бути прийняте до 1030-річчя Хрещення України-Русі”, – зазначив Порошенко.