Чт. Тра 23rd, 2024

Володимир Ар’єв: Єрмак зʼявлявся в західних медіа через свого приятеля, радника Зеленського з міцними російськими звʼязками у минулому

Volodymyr Ariev - Ар'єв Володимир ІгоровичVolodymyr Ariev - Ар'єв Володимир Ігорович

Американське лобі Зеленського і «безкоштовні» послуги для Єрмака.
Є нові дані з реєстру лобістів FARA Мінюсту США. Звіти до нього подав Ендрю Мак, радник президента Зеленського і керівник юридичної фірми Asters у Вашингтоні. Як видно з документів, Мак у 2022 році працював над лобіюванням в США заходів, повʼязаних із Зеленським. І це природньо і потрібно. Проте, там є і інше прізвище.

Мак організовував також інтерв’ю і статті Андрія Єрмака для таких великих медіа, як MSNBS, CBS (60 minutes), CNN та New York Times. (документи на фото) Тут є питання – якщо Зеленський є обличчям країни, що воює, і його просувати цілком логічно, то до чого тут голова його патронатної служби?

Відповідь може полягати в тому, що Мак і Єрмак – давні приятелі. Ендрю Мак – син українського емігранта, народився в Нью-Йорку. Раніше керував американським підрозділом найбільшого адвокатського бюро в Росії — «Єгоров, Пугинський, Афанасьєв і партнери» (ЕПАіП), де Єгоров вчився разом з путіним в ЛГУ. Тож, Мак очолив офіс ЕПАіП у Вашингтоні після об’єднання у 2011 цього бюро з українською юркомпанією Magisters, де Мак був партнером. Кажуть, Мак також був особистим лобістом у США російського олігарха Олега Дерипаски. Нині очолює юридичну фірму Asters у Вашингтоні, США, яка офіційно надає лобістські послуги Міністерству фінансів України.

Хто оплачував послуги лобіювання, точно зʼясувати не вдалося. На американському порталі OpenSecrets, який розміщує дані про діяльність лобістів, немає інформації про отримані ним кошти у 2022 році. У звітах Мака в базі FARA вказано, що він надавав послуги безоплатно. Для американського юриста це виглядає нереально.
За словами Ендрю Мака, він працює на Зеленського з чистої симпатії. Дивний альтруїзм. Практика показує – безкоштовних лобістів не буває. На телеграм-каналах пишуть про схему оплати через громадські організації, проте наразі документального підтвердження цьому немає.

Отже, виходить, що Єрмак зʼявлявся в західних медіа через свого приятеля, радника Зеленського з міцними російськими звʼязками у минулому. Але в ОП появу керівника у західних ЗМІ намагалися подати як доказ сили і впливовості Єрмака у світі, а не результат «безкоштовного» лобіювання.

І питання – чи дійсно була безкоштовною робота американського лобіста? Адже від українського Мінʼюста його адвокатська фірма Asters гроші отримувала.

Лобіювання – це просування чиїхось інтересів для досягнення певної мети. Поганого в цьому нічого немає, якщо, звісно, не фінансується ворогом. Як у квітні 2019 тоді ще голова партії «Слуга народу» Баканов їздив до США. Візит організовував Маркус Коен, який винайняв лобістську компанію Signal Group Consulting LLC. Коен сплатив компанії 70 тис доларів, як пояснив, з «любові» до кандидата Зеленського. Хоча, насправді, за цим стояли регіонали-зрадники Сівкович та Арбузов, які хотіли повернутися «чистими» після обрання Зеленського. Схема розвалилася, коли Signal Group Consulting LLC подала звіт до Мін’юсту США, і вся ця афера випливла назовні. Тому, питання лобіювання з підстави особистих симпатій не є простою цікавістю.

– Володимир Ар’євRelated Post