Нд. Кві 28th, 2024

Вітаміни краси: як досягти ідеальної шкіри

ВитаминыВитамины

Беззаперечно, правильний догляд дуже важливий для забезпечення здорового стану шкіри. Втім слід підтримувати її не лише ззовні, але й зсередини. Це відбувається шляхом  насичення поживними речовинами, що надходять як з продуктів харчування, так і зі спеціальних харчових добавок. Щодня наша шкіра стикається з великою кількістю зовнішніх небезпек: від забруднення повітря до холоду. Саме тому варто максимально правильно доглядати за нею, вживаючи всі необхідні вітаміни. Розкажемо про це детальніше.

Найхарактерніші ознаки поганого стану шкіри

Про негативний стан шкіри свідчать відповідні симптоми. Тож варто уважно прислухатися до свого організму. Серед найхарактерніших ознак проблеми:

  • передчасне старіння — це природній процес, втім в деяких випадках зморшки та в’ялість шкіри можуть з’явитися дещо раніше, ніж це має статися. Проблема свідчить, що ваш організм не здатний ефективно боротися з окислювальним стресом та іншими проблемами;
  • темні кола — прояв розвивається внаслідок втоми, втім нерідко виникає через алергію, зневоднення, старіння або генетичні фактори. Варто враховувати, що темні кола під очима можуть свідчити й про дефіцит заліза, а також проблеми з щитовидною залозою;
  • тьмяний колір обличчя — зазвичай проблема пов’язана переважно зі зневодненням, тому слід щодня споживати не менше 6-8 склянок рідини. Також тьмяність може проявлятись внаслідок накопичення мертвих клітин шкіри. Розв’язувати проблему можна шляхом щотижневого пілінгу;
  • свербіж — такий неприємний симптом може попереджати про розвиток екземи або псоріазу. Нерідко він свідчить про алергічну реакцію.

Тож важливо своєчасно звернути увагу на будь-які зміни та за необхідності звернутись до лікаря.

Корисні вітаміни для здоров’я шкіри

У кожного з нас різна шкіра, тож засоби для догляду теж відрізняються. Втім широкий спектр вітамінів та поживних речовин здатний розв’зати найпоширеніші проблеми.

Вітамін А

Він дуже важливий для регенерації та росту клітин. Вітамін є ключовим інгредієнтом ретинолу, який забезпечує молодість шкіри та рівний тон. Він прискорює обмін клітин, сприяючи позбавленню омертвілих частинок шкіри. Елемент сприяє зменшенню появи темних плям, гіперпігментації та типових ознак старіння. Знайти вітамін А можна в різних продуктах на кшталт жирної риби, яєць, печінки. Втім якщо ви надаєте перевагу веганству, слід звернути увагу на шпинат, батат, гарбуз та моркву.

Вітамін С

Аскорбінова кислота стимулює синтез колагену, який забезпечує молодість та пружність шкіри, а також надає антиоксидантний захист організмові. Її нестача може призвести до передчасного старіння шкіри та втрати її еластичності. Наш організм самостійно не виробляє вітамін С і не здатний його зберігати. Тож варто щодня отримувати його: через продукти або відповідні харчові добавки. Рекомендується додати до раціону цитрусові, чорницю, полуницю, броколі, картоплю та томати.

Вітамін D

Це один з найважливіших вітамінів для нашого організму, адже він забезпечує підтримку кісток, мозку, серця, м’язів, імунної системи та, звичайно ж, шкіри. Він нормалізує обмін клітин, забезпечує захист шкірного бар’єру, а також пригнічює надмірну чутливість. Джерелами нутрієнта є сонячне світло, жирна риба та яєчні жовтки. Втім, щоб задовольнити денну потребу в елементі, додатково рекомендується вживати й харчові добавки

Біотин

Вітамін В7 забезпечує здоров’я шкіри, волосся та слизових оболонок. Його нестача зазвичай супроводжується висипаннями або надмірною сухістю. Загалом біотин бере участь у метаболізмі жирів, а також забезпечує еластичність та вологість шкіри. Джерелами вітаміну В7 є яйця, риба, горіхи та цільні зерна. Додатково підтримувати організм можна за допомогою харчової добавки: це, наприклад, біотин швидкого вивільнення від Nature’s Bounty з повноцінним якісним складом.

Ніацинамід

Вітамін В3 покращує стан шкіри, а також розв’язує проблему гіперпігментації та висипань. Ще він сприяє зменшенню видимості пор, а також підтримці бар’єрної функції шкіри. Його нестача може стати причиною надмірної сухості шкірного покриву. Джерелами ніацинаміду є м’ясо, риба, коричневий рис, а також молоко.

Вітамін Е

Цей жиророзчинний антиоксидант сприяє захисту клітин від окислювального стресу, зумовленого впливом ультрафіолетових променів, забрудненнями та природною дегенерацією клітин. Своєчасне надходження нутрієнта в організм попереджує появу ознак передчасного старіння, в тому числі й зморшок. Отримати достатню порцію вітаміну Е можна з різних рослинних олій, горіхів та шпинату.

Йод

Цей мінерал не лише підтримує роботу щитовидної залози та виробляє гормони, але й забезпечує відновлення клітин шкіри. Нестача мінералу є причиною тьмяності та лущення шкіри. Для отримання достатньої порції нутрієнта рекомендується вживати морепродукти.



Related Post