Сб. Тра 4th, 2024

Гормональний збій може виникати з різних причин. Насамперед він пов’язаний зі стресом, неправильним харчування, хворобами щитовидної залози, змінами в репродуктивній системі. Зазвичай подібні фактори викликають порушення рівноваги гормонів в організмі людини, через що нерідко виникають зміна ваги, проблеми зі сном, болісні менструації. В таких випадках лікар може рекомендувати вживання ліків та корекцію харчування. Вітаміни при гормональному збої — розповсюджена практика, адже вони дійсно здатні покращити ситуацію. Розкажемо, які саме елементи допоможуть.

Вплив вітамінів на гормони

Вітаміни — це поживні речовини, які за умови достатнього накопичення в організмі здатні запускати життєво важливі процеси. Вони мають важливе значення для нормального функціонування систем, розвитку та росту клітин. Гормони — це хімічні речовини, які переміщуються через кров та регулюють найважливіші процеси в організмі.

Нашому організмові необхідні вітаміни та гормони для перетворення їжі в енергію, білки та ферменти. Цікаво, що одні поживні речовини можуть впливати на синтез гормонів, інші — на метаболізм. Саме тому важливо отримувати достатню кількість вітамінів, інакше важко буде уникнути гормонального дисбалансу. Він зазвичай проявляється через різні фізіологічні симптоми на кшталт депресії, безсоння, збільшення ваги тощо.

Які вітаміни можуть бути корисними при гормональному збої

Чимало факторів призводять до гормонального дисбалансу: токсини навколишнього середовища, стрес, аутоімунні захворювання тощо. Саме тому важливо своєчасно отримувати всі необхідні поживні речовини, які будуть протидіяти проблемі. Вашій увазі пропонуємо список семи вітамінів, які можуть бути корисними при гормональному дисбалансі.

Вітамін D

Він дійсно дуже важливий для нашого організму. Він відповідає за засвоєння кальцію, а також підтримку імунітету. Крім того, від нього залежить розвиток зубів, а також здоров’я порожнини рота. Якщо виникає нестача нутрієнта в організмі жінок, може серйозно постраждати щитовидна залоза та процес вироблення гормонів. Дефіцит вітаміну Д може призвести до гіпотиреозу. Саме тому обов’язково контролюйте його рівень в організмі за допомогою регулярної діагностики. Для протидії нестачі згпжобиться Вітамін D3 у вигляді харчової добавки.

Вітамін В6

Важливе значення для забезпечення гормонального балансу має вітамін В6. Він вирішує чимало проблем, пов’язаних з контролем рівня естрогену. Саме тому постійне його споживання може стати у пригоді при перепадах настрою, судомах, дратівливості, втомі — всіх тих симптомах, які зазвичай супроводжують ПМС у жінок.

Вітамін Е

ПМС та менопауза — це гормональні дисбаланси, що пов’язані з естрогеном. Вони зазвичай виникають, коли організм жінки переходить з однієї фази в іншу. Для забезпечення балансу гормонів рекомендується використовувати вітамін Е. Він заспокоює симптоми депресії, перепади настрою та стрес, які зазвичай виникають при менопаузі. Щоденне його споживання зменшує тривалість та інтенсивність приливів.

Вітамін В3

Загалом всі вітаміни групи В важливі для забезпечення гормонального балансу. Вони дозволяють усунути стрес, протидіють змінам настрою, напрузі, тривозі та поганій концентрації. Безпосередньо сам вітамін В3 сприяє ефективному виробництву естрогену в жирових клітинах та надниркових залозах.

Магній

Магній вважається найкращим помічником для ваших гормонів. Він полегшує наслідки менопаузи, сприяє підвищенню настрою, заспокоєнню нервової системи, а також покращенню засинання. Крім того, він знижує рівень цукру в крові. Важливо й те, що магній сприяє виробленню важливих статевих гормонів.

К2

Вітамін К2 сприяє прискоренню синтезу вітаміну Д, який своєю чергою підтримує здоров’я серцево-судинної системи та кісток. Він зменшує домінування естрогену.

Вітамін А

Вітамін А відіграє важливу роль у регулюванні репродуктивної системи. Він має вплив на щитоподібну залозу, яка виробляє гормони, що відповідають за рівень енергії та метаболізм.

Інші способи збалансування гормонів

Окрім вживання вітамінів, існують й додаткові способи досягнення позитивного ефекту. Серед них:

  • виконання регулярних фізичних вправ;
  • відмова від різних стимуляторів на кшталт кофеїну;
  • правильна дієта, яка включає фрукти, овочі, джерела білка та корисних жирів.

При гормональному дисбалансі важливо отримувати професійну консультацію спеціаліста та чітко дотримуватись рекомендованого лікування.



Related Post