Сб. Тра 4th, 2024

Чому вітамін С важливий для підтримки здоров’я людини?

Вітамін С, аскорбінова кислота, вітаміни СВітамін С, аскорбінова кислота, вітаміни С

Вітамін С або аскорбінова кислота добре відомий у всьому світі. Вперше він був ідентифікований у 1930-х роках доктором Альбертом Сент-Дьєрді. Колись через дефіцит нутрієнта люди не лише хворіли, але й помирали внаслідок цинги. Після численних досліджень була доведена важливість вітаміну С, тож наразі його дефіцит є рідкісним явищем. Втім варто розуміти, що поживна речовина належить до категорії водорозчинних сполук, тож вона не здатна накопичуватися в організмі. Саме тому важливо регулярно підтримувати рівень вітаміну С в організмі шляхом правильно збалансованого раціону та вживання спеціальних харчових добавок.

Користь вітаміну С

Вітамін С дозволяє запобігти застуді та прискорити одужання. Він сприяє збереженню здоров’я клітин, підтримці шкіри, кісток та хрящів. Достатній рівень вітаміну С в організмі позитивно впливає на загоєння ран.

Оскільки аскорбінова кислота є потужним антиоксидантом, вона сприяє захисту клітин від окислювального стресу, захищаючи їх від негативного впливу вільних радикалів. Важливий нутрієнт і для підтримки нашої краси та молодості. Саме вітамін С відіграє важливу роль у стимулюванні виробництва колагену в шкірі, забезпечуючи її пружність та еластичність.

Важливий і той факт, що вітамін С допомагає доглядати за порожниною рота. Нестача елемента може стати причиною кровоточивості ясен та в тяжких випадках призводити до втрати зубів.

Оскільки у світі все більшу популярність мають тенденції відмови від вживання м’яса, значно поширюється проблема нестачі заліза в організмі. Це своєю чергою може стати причиною втоми, анемії та ослаблення імунної системи. Щоб підтримувати здоров’я, рекомендується вживати негемове залізо, яке міститься переважно в рослинних джерелах (бобах, сочевиці, сухофруктах). А щоб покращити його засвоєння, дуже важливо подбати про регулярне вживання вітаміну С. Саме тому рекомендується разом із їжею випивати склянку апельсинового соку або вживати харчову добавку з нутрієнтом.

Потреба у вітаміні С та симптоми дефіциту

Доросла людина потребує мінімум 40 мг вітаміну С на день. Завдяки добре збалансованому раціону можна без проблем отримувати достатню кількість. Втім у разі дефіциту рекомендоване вживання спеціальних харчових добавок на кшталт вітаміну C від California Gold Nutrition. Це можливість гарантовано отримувати середню добову дозу елемента.

Серед симптомів дефіциту вітаміну С можна виділити:

  • загальну слабкість та відчуття втомленості;
  • наявність болю у м’язах та суглобах;
  • кровоточивість ясен;
  • погіршення загоювання ран;
  • зміни у шкірі (наприклад, появу сухих ділянок, лущення, втрату еластичності);
  • зниження імунітету та збільшення частоти захворювань;
  • розвиток анемії.

При підозрі на нестачу вітаміну С рекомендується обов’язково проконсультуватись із лікарем задля правильної діагностики та підбору оптимального лікування.

Найкращі джерела вітаміну С

Щоб протидіяти нестачі вітаміну С, рекомендується вживати продукти, які є його цінними джерелами. Одним з таких є червоний перець, адже саме в ньому міститься до 95 мг аскорбінової кислоти. Крім того, джерелом нутрієнта є апельсини. Лише один плід містить приблизно 70 мг. Загалом рекомендується щодня вживати апельсиновий або грейпфрутовий сік, адже вони містять велику кількість аскорбінової кислоти.

Звичайно ж, не варто ігнорувати й інші продукти. Наприклад, до раціону рекомендується додати ківі, брокколі та полуницю. Вони містять 50-60 мг аскорбінової кислоти на одну порцію. Також джерелом вітаміну С є картопля та помідори: один плід середнього розміру містить до 17 мг нутрієнта.

Отримувати вітамін С можна і шляхом вживання спеціальних харчових добавок. Вони можуть бути представлені у вигляді таблеток, капсул, цукерок та сиропів. Втім не слід забувати, що вживання будь-яких харчових БАД варто узгоджувати із лікарем.

Вітамін С є дуже важливим для нашого організму, адже він приносить користь шкірі, кісткам та імунітету. Наше тіло не здатне самостійно виробляти аскорбінову кислоту, тому важливо щодня підтримувати його рівень в організмі шляхом правильного харчування та вживання спеціальних харчових добавок. Рекомендується додати до раціону цитрусові, червоний перець, ківі, помідори. Якщо ви бажаєте приймати вітамінні добавки, то обов’язково необхідна консультація лікаря.



Related Post