Нд. Кві 28th, 2024

Все про протипролежневі ортопедичні матраци

Протипролежневий матрацПротипролежневий матрац

Протипролежневий матрац є частиною системи, яка сприяє зниженню ризика розвитку пролежнів у хворого, який 24 години на добу проводить в ліжку. Адже саме обмежена рухливість є головною причиною появи ранок на тілі.

Чому так відбувається? В місцях постійного зіткнення ділянок тіла з поверхнею матрацу, накритого простирадлом, порушується кровообіг. Маса людини надавлює на шкіру, через що виникає роздратування поверхні шкірного покриву. Згодом з’являються рани, які погано піддаються лікуванню. Якщо пацієнт перебуває у підгузку, стан шкіри в цій області погіршується ще більше.

Група ризику

Високий ризик розвитку пролежнів у пацієнтів, які перебувають у несвідомому стані після операції, інсульту. Хворий не відчуває дискомфорту. Якщо його не перевертати і не оглядати, то вже за два-три дні у нього можуть утворитися глибокі пролежні.

Випуклі ділянки тіла тяжкохворих людей зазнають тиску. Відбувається здавлювання капілярів, порушується кровопостачання. Через загибель клітин з’являється ранова поверхня. Причиною їхньої появи також можуть стати незручні пов’язки, катетери, шини, гудзики, вузлики.

Найчастіше пролежні з’являються в області стегнової кістки, п’яток, криж. Якщо некроз м’яких тканин прогресує, у тяжких випадках хворому знадобиться допомога хірурга.

Види протипролежневих матраців

Яким має бути комплексний догляд за хворим

Щоб попередити проблему, хворому слід приділяти достатньо уваги. Комплексний догляд за лежачим пацієнтом включає:

  • гігієнічні процедури;
  • регулярні масажі;
  • своєчасну зміну постільної білизни;
  • регулярну зміну положення тіла;
  • своєчасне лікування будь-яких подразнень на шкірі.

Додатково лікарі рекомендують купити на ліжко протипролежневу систему. Завдяки продуманій конструкції, ризик утворення ранок суттєво зменшується. Вироби добре показують себе як під час профілактики, так і при лікуванні пролежнів.

Види протипролежневих матраців

Пристосування, націлені на попередження і ліквідацію пролежнів, бувають статичними, балонними і комірчастими. Протипролежневий матрац з функцією статики рекомендований до використання пацієнтами, тіло яких ще немає пошкоджень або на першій стадії ранок. Якщо стадія перейшла хоча б у другу, такий виріб не допоможе. В більш складних ситуаціях потрібно застосовувати протипролежневі матраци з компресором. У взаємодії з масажем, мазями, він допоможе виправити ситуацію.

Комірчасті моделі підходять для лікування пролежнів перших двох стадій. Пристрої працюють в постійному режимі, забезпечуючи масажний ефект за допомогою послідовного нагнітання повітря в комірки. Вони можуть мати опцію обдування. У місцях розташування повітряних осередків повітря виходить із мікроскопічних отворів. Це дозволяє забезпечити провітрювання шкіри хворого, її охолодження.

Балонні вироби використовуються з першої по четверту стадії включно. За допомогою двох повітряних трубок їх підключають до компресора. Вироби розраховані на лежачих хворих вагою понад 100 кілограмів, складаються з поперечних балонів. Нагнітаючись, повітря створює ефект хвилі, що позитивно впливає на кровообіг.

Робимо правильний вибір

При покупці медичних матраців від пролежнів потрібно враховувати:

  • вагу хворого;
  • розміри ліжка;
  • стадії розвитку пролежнів;
  • стан пацієнта.

Не можна купувати матрац, розмір якого більший, ніж у ліжка. Його не можна підгинати, загортати. Такі дії можуть призвести до псування матраца, порушення функціонування протипролежневої системи.



Related Post