Міцний сон – основа фізичного здоров’я та стійкої психіки. Щоб спати добре, потрібно не тільки перестати нервувати. Важливо й те, в яких умовах організм відходить до сну. Без хорошого матраца тут не обійтися. Старий давно не влаштовує, тому плануєте купити новий? Пропонуємо коротку інструкцію з вибору ортопедичного матраца, який зробить ваш сон міцним, а життя – приємнішим.
Що потрібно зробити перед покупкою
Якщо ви вирішили купити матрац в Києві і навіть уже збираєтеся в магазин, не забудьте виміряти параметри ніші ліжка! Продавець обов’язково поцікавиться цими даними, перш ніж робити відвантаження обраної моделі.
Також необхідно знати свою вагу і вагу гаряче коханої дружини (навіть якщо їй самій ця думка не дуже подобається). Річ у тім, що кожен ортопедичний матрац розрахований на певне навантаження. Воно виражається в кілограмах: до 90 кг, до 100 кг і так далі.
Основні види матраців
За конструкцією в каталозі https://matrasin.kiev.ua/ua/kupit-matras-ortopedicheskiy-kiev/ всі матраци діляться на 2 види: з пружинами і без. Якщо хочете купити матрац із пружинами, знайте: є вироби зі звичайними і незалежними пружинними блоками. У перших елементи блоку з’єднані. Тиск на одну ділянку матраца викликає прогин усієї прилеглої площі.
Незалежні блоки в цьому плані кращі. У них пружинки не сполучаються, і хоч би як людина ворочалася уві сні, їй завжди буде зручно. Існують також блоки з подвійними пружинами. Їх створюють спеціально для подружніх пар з великою різницею у вазі.
У всьому іншому описані види матраців досить схожі. До основи – пружинного блоку – у них додається один або кілька шарів пом’якшувальних матеріалів:
- латекс;
- піна меморі;
- повсть або її синтетичні аналоги;
- пінополіуретан.
Безпружинні матраци, відповідно, не мають такої основи. Пружність і жорсткість їм надає кокосове волокно, ППУ або струттофайбер. Добре в таких виробах те, що вони дешевші й можуть продаватися (перевозитися) у згорнутому вигляді.
Як вибирати комфортний матрац на ліжко
Головними критеріями вибору матраців на сайті matrasin.kiev.ua є:
- Жорсткість. Може варіюватися від низької до високої. Існують також двосторонні варіанти, м’які з одного боку і жорсткі – з іншого.
- Допустиме навантаження: до 60, 70 і більше кг. Зараз випускають навіть моделі, здатні витримувати 170 кг. Понад цю межу потрібно замовляти у виробників в індивідуальному порядку.
- Структура/матеріал основи (пружини, ППУ, латекс) і додаткових шарів (кокос, спанбонд, ватин тощо).
- Висота матраца. Тут вибір дуже великий. Хочете спати вище? Вибирайте високий матрац. І навпаки.
Про наповнювачі слід знати те, що практично всі вони гіпоалергенні, добре вентилюються і швидко сохнуть. Виробники спеціально розробляють такі матеріали, щоб максимально догодити покупцям. У дорогих моделях матраців волокна навіть оброблені спеціальними складами, що перешкоджають розмноженню мікроорганізмів і підвищують пружність виробу.